شناسنامه محصول
رهبر عزیز
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

رهبر عزیز

(Dear Leader: My Escape from North Korea)
نویسنده: جنگ جین سونگ (Jang Jin-sung)
ترجمه: مسعود یوسف حصیرچین
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 85000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابك: 978-600-278-311-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رهبر عزیز':

داستان یکی از ماموران عالی‌رتبه ضداطلاعاتی کره شمالی، زندگی‌اش در مقام شاهر درباری کیم جونگ ایل و فرار نفس‌گیرش به سوی آزادی.

جنگ جین سونگ در کره شمالی زندگی شاد و خوبی داشت: حتی هنگامی که کشور دچار قحطی بود و آدم‌های بسیاری از گرسنگی مردند، جیره غذایی او قطع نشد، مجوز سفر داشت، اطلاعات سانسورنشده در اختیارش بود و با شخص کیم جونگ ایل نشست و برخاست می‌کرد. به نظر می‌رسید زندگی‌اش در پیونگ یانگ در امن و امان است. اما این امتیازات و رفاه در آستانه نابودی بود چرا که مجله ممنوعه‌ای را که به دوستش داده بود گمش شده بود. حالا جنگ جین سونگ برای نجات جان خودش و خانواده‌اش چاره‌ای جز فرار نداشت.

تاکنون هیچ‌کدام از نخبگان کره شمالی چگونگی عملکرد این کشور تمامیت‌خواه و دستگاه تبلیغاتی‌اش را توصیف نکرده بود. در داستان نفس‌گیر فرار جنگ جین سونگ به کره جنوبی افشاگری حیرت‌انگیزی بیان می‌شود: رهبر عزیز "داستان دراماتیک غیرممکنی است ... یکی از بهترین تصویرپردازی‌ها و در عین حال کابوس کره شمالی." (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

پیشگفتار کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"اندکی پس از نیمه‌شب، درست هنگامی که به رختخواب می‌روم، زنگ تلفن به صدا درمی‌آید. تصمیم می‌گیرم تا پیش از زنگ پنجم جواب ندهم، و دلم می‌خواهد تا آن موقع زنگ تلفن قطع شود. وقتی برای بار ششم زنگ می‌خورد، با خودم می‌گویم نکند صدای تلفن پدر و مادرم را از خواب بیدار کند. جواب می‌دهم. آماده‌ام با هر کسی که آن طرف خط است دعوایی حسابی راه بیندازم.

می‌گویم "الو؟" به نظر می‌رسد در خانه ساکت صدای من از زنگ تلفن هم آزاردهنده‌تر است.

"من نماینده اول حزب هستم."

با شنیدن این کلمات از جا می‌پرم و سرم به تکیه‌گاه تخت کوبیده می‌شود.

"دارم ترتیب گردهمایی ویژه‌ای را می‌دهم. تا یک نیمه‌شب خودت را به محل کار معرفی کن. کت و شلوار بپوش. در مورد این مسئله به کسی چیزی نگو."

در این کشور عادت داریم از عجیب‌ترین دستورات هم خودبه‌خود اطاعت کنیم اما این مسئله نگرانم کرده بود که چرا شخص نماینده اول حزب به من دستور داده بود. او رابط حزب مرکزی با سازمان ماست. در شرایط عادی، با توجه به سمتم در سلسله‌مراتب سازمان، انتظار داشتم دستورات را از نماینده حزب در بخش 19 یا قسمت 5 بگیرم. از همه مهم‌تر، تاو از عبارت "گردهمایی ویژه" استفاده کرده بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!