شناسنامه محصول
پیش از بستن چمدان

پیش از بستن چمدان

نویسنده: مینو کریم‌زاده 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 23000 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابك: 978-964-391-655-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 79 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پیش از بستن چمدان':

صبح یکی از روزهای آذرماه، گلی با این فکر از خواب بیدار می‌شود که آن روز یکی از بهترین روزهای عمرش خواهد بود. او خبر ندارد که در آن روز مادرش از خیانت پدر با خبر می‌شود و این مساله زندگی خانواده‌ی سه نفره‌شان را زیر و رو می‌کند.
صبح همان روز، دریا هنگام رفتن به مدرسه، به خاطر برخورد بی‌ادبانه‌ی یک راننده، تصمیم می‌گیرد تا قید کنکور را بزند و هرچه زودتر برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود. این تصمیم در خانواده‌ی او غائله‌ای به پا می‌کند.
گلی و دریا هیچکدام خبر ندارند که این اتفاقات باعث می‌شود تا چند ساعت بعد آنها با همدیگر آشنا شوند و به بهترین دوستان یکدیگر تبدیل شوند …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"غم‌انگیزترین روز زندگی گلی، درست روزی بود که انتظار داشت بهترین روز زندگی‌اش باشد. یکشنبه بود، هشتم آذرماه. از لحظه‌ای که با شنیدن آهنگ خواب‌های طلایی که از گوشی همراهش پخش می‌شد، چشم روی صبح باز کرد، همه چیز در نظرش تمام و کمال بود.
از تخت پایین آمد و رو به روی آینه ایستاد. به چهره‌ی نامرتب صبحگاهی‌اش لبخند زد. بالاخره روز موعود فرا رسیده بود. نگاهش رفت روی یادداشت پدر که درست یک ماه پیش با دست‌های خودش بالای آینه چسبانده بود. خط پدر، درست مثل خط کسی بود که انگار تازه فارسی نوشتن را یاد گرفته بود؛ اما آن یادداشت برای گلی، خوش‌خط‌ترین یادداشت جهان بود؛ چرا که واژه‌هایش، قلب او را نشانه گرفته بود. قلب دختری شانزده ساله که شیفته‌ی بازیگری بود:
من، امروز، جمعه هشتم آبان ماه به دختر دردانه‌ام قول می‌دهم درست یک ماه بعد، او را برای تست بازیگری به یک دفتر فیلم‌سازی معتبر ببرم و باز هم قول می‌دهم، اگر قبول شد، در رسیدن به آرزویش از هیچ کمکی دریغ نکنم؛ البته به شرط آن‌که او هم سر قولش بماند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ستاره شريعتي:  معمولا از نویسنده های ایرانی نمیخونم و حال و حوصله شونم ندارم. ولی این یکی خیلی خوب بود، یه بعد از ظهر خوندمش. باز هم ممنونم. :)