شناسنامه محصول
شروع یک زن

شروع یک زن

نویسنده: فریبا کلهر 
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1399 (چاپ 7)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 167 صفحه
شابك: 978-964-311-886-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 64 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2.82 امتیاز با رای 11 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دومین اس‌ام‌اسش که رسید یک روز بعد از روز زن بود که خلاصه نوشته بود روزت مبارک. بیست روز از شبی که تلفنی حرف زده بودیم و من مضطرب و نگران بودم می‌گذشت. در این مدت یک بار به موبایلم زنگ زد که جوان ندادم و رفت روی منشی. او هم چند بار الو الو گفت و بی‌هیچ پیغامی قطع کرد. اولین اس‌ام‌اس را فردای شبی زد که خواسته بود حرف بزنیم تا همه‌چیز را توضیح بدهد. آن موقع من خانه‌ی فیروزه بودم و داشتم پای صبحانه به سوال‌های پایان‌ناپذیرش جواب می‌دادم. دو بار هم برایم ایمیل فرستاد. بدون هیچ متنی. اولی‌اش فقط تصاویری از دیدنی‌های ایران بود. از آن ایمیل‌هایی ک دست به دست می‌چرخد. عکس‌های قشنگی از کوه‌ها و شهرهای ایران که عکاس‌های حرفه‌ای گرفته‌اند و همه‌چیز را زیباتر از آنچه هست نشان می‌دهد. حتما آن عکس‌ها را فرستاده بود تا به فکر رفتن از ایران نیفتم! آن موقع من خانه مهناز بودم و یک دستم به اینترنت بود و دست دیگرم به زنگ در. پروین پشت در منتظر بود را برایش باز کنم …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه معاذالهي:  من از مشترکینی هستم که طی یکسال عضویتم تعداد کتابی که از شما خریدم شاید به تعدا انگشتان دتس باشد به جرات می توانم بگویم که سه کتاب آن از تاثیر گذار ترین کتابهایی برای من بوده است.(آدولف، جانانتان مرغ دریایی و شروع یک زن) زمانی که به انتهای کتاب شروع یک زن رسیدم احساس خوبی داشتم و تغییر مهمی در نگاه من به زندگی، همسر و فرزندم داشت. پس از پایان کتاب خواندن آن را به اطرافیانم توصیه کردم.

 ياسمن كاتبي:  انتظار این نوشته رو از این نویسنده نداشتم !

 رعنا يزدي‌زاده:  معجون بی تناسبی از سیاست، عشق ، انتظار و ظهور ، فمینیست بازی، روشفنکری و حسادت زنانه. شبیه انشاهای مدرسه ای با جمله ای درآخر"این بود انشای من " توضیح مفصلی درباره اش بعد از خواندن پایان یک مرد دارم.