شناسنامه محصول
طرح بزرگ
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

طرح بزرگ

(The Grand Design)
نویسنده: استفن هاوکینگ (Stephen Hawking, Leonard Mlodinow)
ترجمه: سارا ایزدیار، علی هادیان
ناشر: مازیار
سال نشر: 1399 (چاپ 10)
قیمت: 22000 تومان
تعداد صفحات: 168 صفحه
شابك: 978-600-6043-01-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 10 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
مقدمه مترجم با این جملات آغاز می‌شود:
"زمینه پژوهشی استفن هاوکینگ، کیهان‌شناسی و گرانش کوانتومی است و او در این کتاب، عمیق‌ترین پرسش‌های کیهان‌شناسی مدرن را پیش کشیده و با طرح‌های شناخته شده فیزیک امروز، از "فرضیه-M" و نسبیت عام و خاص گرفته تا فرضیه‌ی پل دیراک و اصل عدم قطعیت هایزنبرگ و ...، کوشش کرده به یک نظریه کامل که بتواند جهان هستی را تعریف و توجیه کند، برسد.
استفن هاوکینگ می‌نویسد: ما در دنیایی حیرت‌انگیز و گیج‌کننده زندگی می‌کنیم و می‌خواهیم معنای آنچه را که در پیرامون خویش می‌یابیم بدانیم و دوست داریم بپرسیم: سرشت جهان چیست؟ جایگاه ما در کجای آن است؟ از کجا آمده‌ایم و آمدنمان به چه خاطر بوده است؟ منشا جهان چیست و چرا به صورت کنونی‌اش در آمده است؟ جهان چگونه به پایان خواهد رسید …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه عارف‌نژاد:  خواندنش را توصیه نمی‌کنم. مگر کسی کار پژوهشی داشته باشه و بره سراغش. وگرنه دلیلی نداره جواب پرسش "از کجا آمده‌ام آمدنم بهر چه بود؟" را از هاوکینگ بخوایم. دانشمندی که خودش هم (ظاهرا و البته متاسفانه!) بین پیچیدگی‌های سرگیجه‌آور علم کیهان‌شناسی و فیزیک نظری گم شده ... کتاب‌های دیگرش را هم خوندم. اما از این یکی بنا به دلایلی اصلا دل خوشی ندارم. به امید آنکه علم راه خودش را پیدا کند!

 گلناز گرايلي:  حتما کتاب خوبیه ولی من که هیچی نفهمیدم. برای فیزیکدانان مناسبه