بخريد و بخوانيد ...
استادان و نااستادانم

استادان و نااستادانم

نویسنده: عبدالحسین آذرنگ 
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 85000 تومان
تعداد صفحات: 174 صفحه
شابك: 978-964-2533-62-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 17 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.33 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'استادان و نااستادانم':

این کتاب برای کسانی نوشته شده است که دغدغه‌ی آموزاندن و آموختن دارند. عشق به آموختن را چه کسانی و چگونه در دل‌هایی برمی‌افروزند؟ میل به آموختن را چه کسانی و چگونه در دل‌هایی می‌میرانند؟ مرز میان استادی و نااستادی کجاست؟ آیا اگر ما استادان دیگری می‌داشتیم، یا تاثیرگذارانی که علاقه‌های عمیق و استعدادهای ما را درمی‌یافتند و ما را به مسیرهای خودمان سوق می‌دادند، اکنون همان بودیم که هستیم؟ آموزش‌گران راستین، انگیزش‌گران راستین‌اند؛ آن‌ها کاشف، هدایت‌گر، الهام‌بخش و نیرودهنده‌ی انگیزه‌هایی هستند که سرچشمه‌ی همه‌ی آفرینش‌ها، ره‌گشایی‌ها، و ساختن‌هاست ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
در پشت جلد کتاب آمده:
"این کتاب برای کسانی نوشته شده است که دغدغه آموزاندن و آموختن دارند. عشق به آموختن را چه کسانی و چگونه در دل‌هایی برمی‌افروزند؟ میل به آموختن را چه کسانی و چگونه در دل‌هایی می‌میرانند؟ مرز میان استادی و نااستادی کجاست؟ آیا اگر ما استادان دیگری می‌داشتیم، یا تاثیرگذارانی که علاقه‌های عمیق و استعدادهای ما را درمی‌یافتند و ما را به مسیرهای خودمان سوق می‌دادند، اکنون همان بودیم که هستیم؟ آموزش‌گران راستین، انگیزش‌گران راستین‌اند؛ آن‌ها کاشف، هدایت‌گر، الهام‌بخش و نیرودهنده انگیزهایی هستند که سرچشمه همه آفرینش‌ها، ره‌گشایی‌ها، و ساختن‌هاست.
در این کتاب، با تجربه‌های شخصی و دست اول نویسنده‌ای آشنا می‌شوید که با زبانی ساده و بی‌پرده، از کسانی سخن می‌گوید که راه می‌گشودند، و کسانی که بن‌بست می‌ساختند. شریک شدن در این تجربه‌ها شاید راهی به سوی شناختن بهتر این واقعیت باز کند که مسیرهای آینده در گرو گشوده شدن انواع راه‌هاست."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  موضوعی که نویسنده انتخاب کرده و بر اساس آن خاطراتش را مرور کرده و به قلم کشیده را دوست داشتم. قلم نویسنده هم روان و زیباست. فقط دوست داشتم آن آخرهای کتاب که قبل از شروع به تدریس به دانشگاه نوشته است که فهرستی از ویژگی‌هایی که باید داشته باشد و نباید داشته باشد درست می‌کند، آن ویژگی‌ها را برای ما هم می‌نوشت. از ابتدای کتاب این ویژگی‌ها را کلی گفته است، اما شاید اشاره به محتوانی فهرستش عمق بیشتری از نگاهش به این دنیا را نشانمان می‌داد.

 مجتبي ميرزا محمد:  شیرین و آموزنده توصیف دو کلمه ای مناسب تری است برای کتاب.