بخريد و بخوانيد ...
دختر ستاره‌ای
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دختر ستاره‌ای

(Stargirl)
نویسنده: جری اسپینلی (Jerry Spinelli)
ترجمه: فریده اشرفی
ناشر: ایران‌بان
سال نشر: 1401 (چاپ 13)
قیمت: 160000 تومان
تعداد صفحات: 233 صفحه
شابك: 978-964-2980-05-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 65 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.42 امتیاز با رای 12 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دختر ستاره‌ای':

دختر عجیبی به مدرسه لئو می‌آید و خودش را "استارگرل" (دختر ستاره‌ای) معرفی می‌کند. اما این فقط اسم او نیست که عجیب و غریب است. استارگرل با همه‌ی بچه‌های دیگر فرق می‌کند. او هر روز که تولد کسی باشد در ناهارخوری مدرسه برای او آواز می‌خواند. در مسابقات ورزشی مدارس اگر تیم رقیب بهتر بازی بکند، آن تیم را تشویق می‌کند و ... خلاصه هیچیک از کارهای استارگرل عادی و معمولی نیست. لئو کم‌کم به استارگرل علاقمند و با او دوست می‌شود. اما تمام بچه‌های مدرسه برضد استارگرل هستند. به همین خاطر لئو نمی‌داند چگونه می‌تواند به این دوستی که باعث دوری همه‌ی بچه‌های مدرسه از او شده ادامه دهد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی بچه بودم، عمو پیت کراواتی داشت با نقش جوجه‌تیغی. فکر می‌کردم آن کراوات قشنگ‌ترین چیز دنیاست. عمو پیت با حوصله جلوی من می‌ایستاد، و من مشغول دست کشیدن به سطح ابریشمی آن می‌شدم، حتی گاهی انتظار داشتم یکی از تیغ‌ها دستم را سوراخ کند. یک بار اجازه داد آن را ببندم. همیشه دنبال کراواتی مثل آن بودم تا مال خودم باشد. اما هیچ وقت نتوانستم پیدا کنم.
وقتی دوازده‌ساله شدم از پنسیلوانیا در آریزونا اسباب‌کشی کردیم. وقتی عمو پیت برای خداحافظی آمد، همان کراوات را زده بود. فکر کردم حتما این کار را کرده تا برای آخرین بار نگاهی به آن بیاندازم و از این بابت از او ممنون بودم. اما آخر سر، در یک غلیان عاطفی، خیلی سریع کراوات را باز کرد و انداخت دور گردن من. گفت: "این مال تو، هدیه‌ی خداحافظی." ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محبوبه پهلواني:  به نظر من خواندن این کتاب برای نوجوانان بسیار مفید است.

 ريحانه عارف‌نژاد:  استار گرل شخصیت متفاوت و جالبی داشت. در کل من از این رمان خیلی خوشم اومد و به بقیه هم توصیه می‌کنم حتما آن را بخوانند.

 ارمغان علوي:  کتابی متفاوت که عمیقا به آن فکر کردم و می کنم.... این کتاب تفاوت فرهنگ من با نویسنده را از یک سو و امکان نگاهی نو به آدمها را از سوی دیگر یادآوریمی کند. کتاب را دوست داشتم و فکر می کنم هرگز آن را از یاد نخواهم برد. متشکرم از اینکه آن را معرفی کردید چون در غیر این صورت هرگز به سراغش نمی رفتم.

 گلناز گرايلي:  بسیار بسیار دوست‌داشتنی، شیرین و جذاب. ستاره‌ای بودن کار انبیا و اولیاست؟ با دمیدن نفحه الهی در جان بشر، همه ما ابزار لازم و کافی برای ستاره‌ای شدن را داریم.

 زهرا رضائي:  ممنون از کتاب جالبی که برایم فرستادی. کتاب متفاوتی بود به نظرم

 ايماندخت مصطفوي:  خیلی دوسش داشتم. شخصیت اصلی منو تا آخر کتاب با خودش کشوند. ایده‌های خیلی خوبی برای راحت‌تر زندگی کردن و خود باقی ماندن بهم داد.