بخريد و بخوانيد ...
تولد دوباره (مجموعه داستان فکر ایرانی 3)

تولد دوباره (مجموعه داستان فکر ایرانی 3)

نویسنده: علی اصغر سیدآبادی 
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 6)
قیمت: 19000 تومان
تعداد صفحات: 122 صفحه
شابك: 964-369-042-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تولد دوباره (مجموعه داستان فکر ایرانی 3)':

این کتاب به چگونگی مسلمان شدن ایرانیان می‌پردازد. ورود اسلام به ایران در فرهنگ و زندگی ایرانیان تاثیر بسیار برجا گذاشت و از آن‌جا که این سرزمین از پشتوانه‌ای فرهنگی کهن برخوردار بود، پس از آن سوالات مهمی برای مسلمانان به‌وجود آورد. در این اثر هم‌چنین گزارشی از برخورد اسلام با آیین‌های قدیمی ارائه می‌شود.

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"نامه‌هایی که برای خسروپرویز می‌فرستادند، با نام "پادشاه بزرگ ایران" آغاز می‌شد؛ اما این نامه با عبارت "محمد رسول الله" آغاز شده بود که برای خسروپرویز آشنا نبود. آن که نامه را آورده بود، همچون پیک‌های پادشاهان نبود. او از صحرانشینان عربی بود که خسروپرویز آنان را بندگان خود می‌شمرد.

آن صحرانشین در نامه‌اش، خسروپرویز را به پذیرفتن آیینی جدید دعوت کرده و به او هشدار داده بود که اگر آیین جدید را نپذیرد، با او به جنگ برخواهند خواست.

خسروپرویز با خواندن نامه از خشم بر خود لرزید. نامه را پاره کرد و دستور داد تا دبیران فرمانی را به باذان فرمانروای دست‌نشانده‌اش در یمن بنویسند. آن فرمان چنین بود: "آن غلام گستاخ را دست ببندید و به پایتخت بیاورید!"

خسروپرویز توانسته بود در مدتی کوتاه، فلسطین و سوریه و مصر را به تصرف خود درآورد و تا ارمنستان و آسیای صغیر پیش برود. او ایران را تا مرزهای افسانه‌ای دوره هخامنشیان گسترش داده بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!