بخريد و بخوانيد ...
سپیده‌دم اندیشه (مجموعه داستان فکر ایرانی 1)

سپیده‌دم اندیشه (مجموعه داستان فکر ایرانی 1)

نویسنده: محمدهادی محمدی، شکوه حاجی‌نصرالله 
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 7)
قیمت: 26000 تومان
تعداد صفحات: 168 صفحه
شابك: 964-369-040-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سپیده‌دم اندیشه (مجموعه داستان فکر ایرانی 1)':

این کتاب به زندگی انسان ایرانی از سپیده‌دم تمدن ایرانی تا سقوط شاهنشاهی هخامنشی می‌پردازد. نخستین انسان‌ها چگونه "اندیشیدن" را آغاز کردند و "اندیشه‌ی آن‌ها" چگونه در طول قرن‌ها و هزاره‌ها شکل گرفت.

سرگذشت انسان در روی زمین، انسان ابتدایی در ایران، آیین‌های مشترک در آسیای باختری، آریایی‌ها و آیین زرتشت از بحث‌هایی است که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"انسان چه زمانی انسان شد؟ در روزگار دور، روزگارهای بس دور، انسان چگونه بود؟ به‌راستی انسان چه زمانی انسان شد؟ پاسخ روشنی برای این پرسش وجود ندارد.

کتابمان را از روزگارهای بس دور، از آن هنگام که نه تمدنی بود و نه حتی نشانه‌هایی از اندیشه و فرهنگ، آغاز می‌کنیم. آن روزگار را دوران توحش می‌نامند؛ دوره‌ای که انسان‌ریخت‌ها در گروه‌های کوچک، در قلمرو زیستی محدودی به سر می‌بردند و زیستگاهشان، دشت‌ها و بیشه‌ها یا غارها و حفره‌های زمین بود.

سنگواره‌های یک گروه سیزده نفره از این انسان‌ریخت‌ها در اتیوپی کشف شده است. این گروه، چهار کودک و نه نفر در آستانه‌ی بلوغ تا تازه‌بالغ را شامل می‌شود. این یافته‌ها نشان می‌دهند که انسان‌ریخت‌ها گروهی زندگی می‌کردند. آنان در جست‌وجوی خوراک، از سپیده‌دم تا شامگاه در محدوده‌ی زیستی خود، راه‌ها را می‌پیمودند و هرچه خوردنی بود، در دهان خود و کودکانشان می‌گذاشتند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!