بخريد و بخوانيد ...
خونِ خراب
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خونِ خراب

(Troubled Blood (A Cormoran Strike Novel, 5))
نویسنده: جی. کی. رولینگ (J.K. Rowling (Robert Galbraith))
ترجمه: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1403 (چاپ 2)
قیمت: 1200000 تومان
تعداد صفحات: 1245 صفحه
شابك: 978-600-182-717-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خونِ خراب':

وقتی کورمون استرایک برای دیدار با خانواده‌اش به کورنوال سفر می‌کند، زنی به امید یافتن مادرش، از او درخواست کمک می‌کند. مادرش مارگو پامبورو در سال 1974، به طور مرموزی گم شده است.

استرایک هرگز به هیچ پرونده خاک‌خورده‌ای رسیدگی نکرده است، چه رسد به پرونده‌ای جامانده در چهل سال قبل. اما به رغم احتمال ضعیف موفقیت در این پرونده، وسوسه می‌شود و آن را می‌پذیرد و این نیز به فهرست پرونده‌هایی اضافه می‌شود که استرایک و شریکش رابین الاکوت در دست رسیدگی دارند. رابین از یک سو با مشکلات طلاق پردردسر و جلب ناخواسته‌ی توجه مردها دست به گریبان است و از سوی دیگر با احساساتش نسبت به استرایک می‌جنگد.

وقتی استرایک و رابین به بازرسی ناپدید شدن مارگو می‌پردازند، با پرونده‌ی شیطانی پیچیده‌ای مواجه می‌شوند که سرنخ‌هایش عبارتند از کارت‌هایت تاروت، یک قاتل زنجیره‌ای روان‌پریش و شاهدهایی که چندان قابل اعتماد نیستند.

در این بازرسی معلوم می‌شود حتی پرونده‌های چند دهه قبل نیز ممکن است مرگبار از آب درآیند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تو کورنوالی هستی. هم این‌جا به دنیا اومدی، هم این‌جا بزرگ شدی. اسم استرایک برازنده‌ی تو نیست. حق تو اینه که نانکرو باشی. اون وقت این‌جا نشستی و می‌خوای بگی انگلیسی هستی؟

دیو پالورث با دلخوری این را گفت. در آن شب گرم ماه اوت، مهمانخانه‌ی ویکتوری به قدری شلوغ بود که ازدحام مشتری‌ها تا بیرون ساختمان، حتی تا روی پله‌های سنگی پهنی که به خلیج می‌رسید، ادامه داشت. پالورث و استرایک سر میزی در گوشه‌ای نشسته و به مناسبت سی و نهمین سالروز تولد پالورث چند لیوان آبجو نوشیده بودند. بیست دقیقه بود که درباره‌ی ملی‌گرایی کورنوالی حرف می‌زدند اما گویی برای استرایک زمان طولانی‌تری گذشته بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آیدا محمدی بیگی:  بسیار هیجان انگیززز :)))