بخريد و بخوانيد ...
آب برای فیل‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آب برای فیل‌ها

(Water for Elephants)
نویسنده: سارا گروئن 
ترجمه: پروین آقائی
ناشر: نشر در دانش بهمن
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 55000 تومان
تعداد صفحات: 383 صفحه
شابك: 978-964-174-067-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 74 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2.71 امتیاز با رای 7 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آب برای فیل‌ها':

«ژاکوب جانکوسکی» که به تازگی پدر و مادرش را از دست داده و سرگردان است به قطاری در حال عبور می‌پرد و وارد جهانی از موجودات عجیب و انسان‌هایی کلاهبردار می‌شود؛ دیدنی‌ترین سیرک برادران بنزینی در روی زمین؛ یک سیرک سیار درجه ‌دو که سعی دارد از بحران بزرگ جان سالم به در برده و در شهرهای مختلف توقف‌های یک شبه می‌کند. مسئولیت مراقبت از حیوانات سیرک به عهدة ژاکوب گذاشته می‌شود که دانشجوی دامداری است و چیزی به دریافت مدرک تحصیلی‌اش نمانده است. او در آن‌جا با «مارلنا» ـ ستارة زیبای سوارکاری، و همسر «آگوست»، مربی پرجذبه اما حقه‌باز حیوانات ـ و هم‌چنین با «رزی» آشنا می شود, فیلی که به نظر می رسد چیزی نمی‌توان به او تعلیم داد، اما ژاکوب راهی برای نزدیک شدن به او پیدا می‌کند. این رمان ماجرای عشق میان عاشق و معشوق نگون‌بختی است که در حدود سال 1932 در سیرکی در آمریکا رخ می‌دهد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"من نود سال دارم. شاید هم نود و سه سال؛ یکی از این دو.
وقتی پنج ساله هستید حتی ماه‌های سنتان را می‌دانید. حتی در بیست سالگی هم می‌دانید چند سال سن دارید. می‌گویید من بیست و سه ساله هستم، شاید هم بیست و هفت ساله. اما در سی سالگی اتفاق عجیبی می‌افند. ابتدا فقط سکسکه است؛ یک لحظه تردید. چند سالته؟ با اعتماد به نفس شروع می‌کنید: اوه، من - اما ادامه نمی‌دهید. می‌خواستید بگویید سی و سه, اما شما که سی و سه سال ندارید. شما سی و پنج سال دارید. و سپس ناراحت می‌شوید، چون از خود می‌پرسید آیا این شروع پایان است. البته همین‌طور است؛ اما شما چند دهه بعد این حقیقت را می‌پذیرید.
کم‌کم کلمات را فراموش می‌کنید: آنها نوک زبانتان هستند؛ اما به جای اینکه بتوانید آنها را به زبان بیاورید، همان جا می‌مانند. به طبقه بالا می‌روید تا چیزی بیاورید؛ اما همین که به آنجا می‌رسید فراموش می‌کنید دنبال چه چیزی بودید. فرزندتان را به اسم همه دیگر فرزندانتان و حتی اسم سگتان صدا می‌کنید تا سرانجام به اسم خودش برسید. گاهی اوقات فراموش می‌کنید چند شنبه است. و عاقبت سال را فراموش می‌کنید …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 سمانه عسگري:  چون خودم مترجمی زبان خواندم البته زبان فرانسه, از ترجمه روان و یکدست این کتاب که کار خانمی هم سن و سال خودم بود خیلی خوشم آمد. کتاب خوبی بود اما خیلی با سلیقه من جور نبود، کلا از سبک و سیاق زندگی آمریکایی انگلیسی زیاد خوشم نمیاد و این سبک زندگی کاملا تو کتاب هاشون نمود داره.

 گلناز گرايلي:  از معدود کتابهایی که فیلمش بهتر از کتابش بود

 ارمغان علوي:  کتاب را تمام نکردم. داستان خسته‌کننده‌ای بود...