بخريد و بخوانيد ...
واتسون‌ها به بیرمنگام می‌روند - 1963
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

واتسون‌ها به بیرمنگام می‌روند - 1963

(The Watsons Go to Birmingham-1963)
نویسنده: کریستوفر پل کرتیس (Christopher Paul Curtis)
ترجمه: زانیار ابراهیمی
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 69000 تومان
تعداد صفحات: 204 صفحه
شابك: 978-600-462-896-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'واتسون‌ها به بیرمنگام می‌روند - 1963':

داستان از زبان کنی واتسون، پسر ده ساله یک خانواده طبقه متوسط آفریقایی-آمریکایی روایت می‌شود. خانواده واتسون در اوایل دهه 1960 میلادی در ایالت میشیگان زندگی می‌کنند. کنی در ابتدای داستان درباره تلاشش برای پیدا کردن دوست در شهر محل زندگی‌اش برایمان تعریف می‌کند. وقتی قرار می‌شود برادر بزرگتر کنی نزد مادربزرگش برود و پیش او زندگی کند، همه خانواده دست به سفری به ایالت آلاباما می‌زنند تا بایرون را نزد مادربزرگ ببرند. در این سفر آنها به قلب ایالتهای جنوبی آمریکا می‌روند و زمانی به آلاباما می‌رسند که یکی از مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ معاصر آمریکا در حال رخ دادن است.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"یکی از آن شنبه‌های سرد استخوان‌سوز بود. یکی از آن روزهایی که وقتی نفست را بیرون می‌دادی، یخ می‌بست، و مثل یک قلنبه‌ی دود توی هوا آویزان می‌ماند. همین‌طور که راه می‌رفتی عین قطاری بودی که دودهای سفید تپل‌مپل و پف‌پفی بیرون می‌داد.

آن‌قدر سرد بود که اگر عقلت را از دست می‌دادی و از خانه بیرون می‌رفتی، بی‌اختیار هزار دفعه پلک می‌زدی، شاید به این خاطر که آب چشم‌هایت یخ نبندد. آن‌قدر سرد بود که اگر تف می‌کردی، آب دهانت کش می‌آمد و قبل از اینکه برسد زمین، یخ می‌زد. هوای بیرون، بینهایت درجه زیر صفر بود.

حتی داخل خانه‌مان هم سرد بود. پلیور و کلاه و شال و سه جفت جوراب پوشیده بودیم و باز سردمان بود. پیچ بخاری را تا ته چرخانده بودیم و با آن ترق‌تروقی که شعله‌ها راه انداخته بودند فکر می‌کردیم الان است بخاری منفجر شود، ولی باز هم انگار ننه‌سرما آمده بود و توی خانهدی ما بست نشسته بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!