بخريد و بخوانيد ...
استاد پترزبورگ
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

استاد پترزبورگ

نویسنده: جی. ام. کوتسی (J. M. Coetzee)
ترجمه: محمدرضا ترک تتاری
ناشر: ماهی
سال نشر: 1400 (چاپ 3)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 256 صفحه
شابك: ?
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'استاد پترزبورگ':

در پاییز سال 1869، فئودور داستایفسکی که مقیم آلمان است سفری به سن‌پترزبورگ می‌کند. پاول، پسرخوانده داستایفسکی مرده و او برای رسیدگی به امور مربوط به مرگ او، با اندوه بسیار به کشورش بازگشته است. او در این سفر تلاش می‌کند راز و رمز زندگی پاول را کشف کند. آیا او واقعا خودکشی کرده است، یا قربانی یک قتل شده؟ آیا او ناپدری‌اش را دوست داشته یا اینکه تحقیرش می‌کرده است؟ داستان، نویسنده معروف روس را در سن‌پترزبورگ و در تعقیب نشانه‌هایی که از پاول باقیمانده دنبال می‌کند و همزمان سعی می‌کند تا بخشی از زندگی خودِ نویسنده را در قالبی داستانی با خواننده در میان بگذارد.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"اکتبر 1869 درشکه‌ای به‌آرامی از خیابانی در حوالی میدان سِنایا و بازار دستفروشان پترزبورگ می‌گذرد. درشکه‌چی روبه‌روی ساختمان استیجاری بلندی افسار اسب را می‌کشد.

مسافر با تردید ساختمان را ورنداز می‌کند و می‌پرسد: "مطمئنید همین‌جاست؟"

"همان آدرسی است که خودتان گفتید. خیابان اسوِچنوی، شماره 63."

مسافر پیاده می‌شود. مردی است ریشو و جاافتاده، با شانه‌های خمیده، پیشانی بلند و ابروهای پرپشتی که به او حالتی خودآگاه و به‌خودمشغول می‌بخشد. کت‌وشلوار تیره و کم و بیش از مدافتاده‌ای به تن دارد.

به درشکه‌چی می‌گوید: "منتظرم بمانید."

خانه‌های قدیمی‌تر محله در پس نماهای از ریخت‌افتاده و پوسته‌پوسته‌شده‌شان، هنوز اندکی از شکوه خود را حفظ کرده‌اند، گرچه حالا دیگر بیش‌ترشان به اتاق‌های کرایه‌ای کارمندان، دانشجویان و کارگران بدل شده‌اند. در فاصله‌ی بین این خانه‌ها و گهگاه چسبیده به آن‌ها، خانه‌های چوبی زهواردرفته‌ی دو و گاه حتی سه‌طبقه‌ای برپا شده‌اند که آلونک‌ها و اتاق‌هایشان محل سکونت مفلوک‌ترین اهالی محله است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!