بخريد و بخوانيد ...
الیور تویست (متن کوتاه شده)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

الیور تویست (متن کوتاه شده)

(Oliver Twist)
نویسنده: چالز دیکنز (Charles Dickens)
ترجمه: مسعود فرزاد
ناشر: افق
سال نشر: 1400 (چاپ 18)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 77 صفحه
شابك: 978-964-6742-52-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 57 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'الیور تویست (متن کوتاه شده)':

وقتی مادر الیور کمی پس از زایمان از دنیا می‌رود، او در دنیا تنها و بی‌کس می‌شود. او را در همان نوزادی به یتیم‌خانه می‌سپارند اما وقتی بزرگتر می‌شود، برای دست‌اندرکاران یتیم‌خانه دردسر درست می‌کند و آنها تصمیم می‌گیرند او را برای کار کردن به بیرون از یتیم‌خانه بفرستند. الیور را به یک تابوت‌ساز می‌سپارند و او در خانه آنها هم سختی و گرسنگی می‌کشد. آنقدر که تصمیم می‌گیرد فرار کند و به لندن برود.

در لندن الیور با پسربچه‌ای آشنا می‌شود که زندگی‌اش با دزدی و جیب‌بری می‌گذرد و او الیور را به نزد فاگین پیر می‌برد. فاگین گروهی از بچه‌های فقیر را به دور خود جمع کرده و به بهانه سیر کردن شکم آنها، بچه‌ها را مجبور به دزدی و انجام کارهای خلاف قانون می‌کند. حالا الیور هم مجبور است دستورات فاگین را اطاعت کند و هرآنچه که او می‌خواهد انجام دهد تا لقمه نانی برای سیر کردن شکمش بدست بیاورد ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"روزی از روزهای سال 1837 میلادی، نوزادی در نوانخانه‌ی شهری کوچک در انگلستان به دنیا آمد. او چند دقیقه‌ای با بی‌حالی دست و پا زد تا نفس بکشد. کار چندانی از دست دکتر و خدمتکار پیر نوانخانه برنمی‌آمد؛ اما سرانجام نوزاد - یعنی الیور - در نخستین نبرد زندگی خود پیروز شد و جیغی ملایم کشید.

مادرش با شنیدن جیع او تکانی خورد و ناله‌کنان گفت: "بگذارید قبل از مردن، بچه‌ام را ببینم."

دکتر با مهربانی گفت: "آه، هنوز زود است که شما از مردن حرف بزنید."

مادر سری تکان داد و دست‌هایش را برای گرفتن بچه دراز کرد. دکتر بچه را به او داد. مادر با ناامیدی بچه‌اش را بوسید، بعد دستانش را روی صورت او گذاشت، رویش را برگرداند و جان داد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!