شناسنامه محصول
آسانسور قلابی (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب ششم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آسانسور قلابی (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب ششم)

(The Ersatz Elevator)
نویسنده: لمونی اسنیکت (Lemony Snicket)
ترجمه: نسترن پاشایی
ناشر: ماهی
سال نشر: 1397 (چاپ 8)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 186 صفحه
شابك: 978-964-7948-41-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آسانسور قلابی (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب ششم)':

در این کتاب سرپرستی ویولت، کلاوس و سانی بودلر به یک زوج ثروتمند به نام آقای و خانم اسکوالر سپرده می‌شوند تا از آنها نگهداری کنند. اسکوالرها توی آپارتمان شیکی در طبقات بالایی یک آسمان‌خراش زندگی می‌کنند. همه چیز حکایت از این دارد که اینبار دیگر بچه‌های بودلر می‌توانند زندگی آرام و راحتی داشته باشند. اما اینها همه خیال باطل است! با پیدا شدن سر و کله‌ی آقای گونتر (که در حقیقت همان کنت الاف خودمان است که خودش را به عنوان همکار خانم اسکوالر جا زده) دوباره دردسرها و بدبیاری‌های بچه‌ها شروع می‌شود و ماجرا مطابق معمول داستان‌های قبلی با بدشانسی پشت بدشانسی ادامه پیدا می‌کند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود: "کتابی که همین حالا توی دو دستتان گرفته‌اید - با این فرض که این کتاب را در دست گرفته باشید و فقط هم دو دست داشته باشید - یکی از دو کتاب موجود در جهان است که فرق بین کلمه‌ی "عصبی" و "مضطرب" را به شما نشان می‌دهد. آن کتاب دیگر هم مسلما لغت‌نامه است که اگر من جای شما بودم، به جای این کتاب، آن را می‌خواندم.
لغت‌نامه هم مثل این کتاب به شما نشان می‌دهد که لغت "عصبی" یعنی "نگران از چیزی". مثلا، اگر به عنوان دسر برایتان بستنی برگه‌ی آلو بیاورند، شاید حس کنید عصبی هستید، چون نگرانید که نکند مزه‌ی وحشتناکی داشته باشد؛ اما لغت "مضطرب" یعنی "دچار یک دلهره‌ی آزاردهنده" که شاید موقعی حسش کنید که برای دسر، یک تمساح زنده برایتان بیاورند، آن‌وقت دچار این دلهره‌ی آزاردهنده می‌شوید که آیا شما دسرتان را می‌خورید یا دسرتان شما را. اما برخلاف این کتاب، لغت‌نامه کلماتی هم دارد که فکر کردن به آن‌ها خیلی لذت‌بخش‌تر است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!