شناسنامه محصول
دهکده‌ی شوم (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب هفتم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دهکده‌ی شوم (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب هفتم)

(The Vile Village)
نویسنده: لمونی اسنیکت (Lemony Snicket)
ترجمه: رضا دهقان
ناشر: ماهی
سال نشر: 1396 (چاپ 8)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 194 صفحه
شابك: 978-964-7948-74-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دهکده‌ی شوم (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب هفتم)':

ویولت، کلاوس و سانی بودلر در این کتاب به دهکده‌ای به نام V.F.D. می‌روند تا در آنجا زندگی کنند. اما در این روستای کوچک هم از دست کنت الاف راحتی ندارند. الاف که حالا با خانم اسکوالر (با او در کتاب قبلی این مجموعه، "آسانسور قلابی"، آشنا شده‌اید) همدست شده سر و کله‌اش در دهکده پیدا می‌شود. اهالی دهکده او را دستگیر، محاکمه و به مرگ محکوم می‌کنند اما بچه‌های بودلر متوجه می‌شوند کسی که دستگیر شده کنت الاف نیست و شخص بیگناهی دارد به جای او مجازات می‌شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هر که باشید، هر کجا زندگی کنید، و هر چند نفر در تعقیب شما باشند، باز هم چیزهایی که نمی‌خوانید، اغلب به اندازه‌ی چیزهایی که می‌خوانید، اهمیت دارند. مثلا اگر قدم‌زنان در کوهستان مشغول خواندن یک کتاب جوک باشید و به همین دلیل تابلوی "مواظب پرتگاه باشید" را نخوانید، ممکن است ناگهان بفهمید که به جای زمین سفت و محکم زیر پایتان، دارید در هوا قدم می‌زنید. یا مثلا اگر دارید برای دوستانتان کیک می‌پزید و همزمان به‌جای خواندن کتاب آشپزی، در حال خواندن کتاب چگونه یک صندلی بسازم هستید، دسپخت نهایی شما به‌جای طعم وانیل و خامه، مزه‌ی میخ و چوب خواهد داد. و اگر به جای خواندن کتابی شادتر، این کتاب را می‌خوانید، قطعا به‌جای این‌که از شادی قهقهه بزنید، از شدت یاس و ناامیدی، آه و ناله سر خواهید داد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمد حسین عرب:  این کتاب را حدود 5 -6 سال پیش خواندم که جزو اولین رمان هایی بود که از خواندنش لذت بردم و با دیدن فیلمی هم که از روی آن اقتباس شده بود لذتش دو چندان شد. نثر کتاب به خوبی احساس دلهره و ترس را به شما منتقل می کند به گونه‌ای كه هر از چند گاهی خود را به جای اعضای این خانواده می‌گذاری که اگر من جای آنها بودم چه می‌کردم و یا اینکه چه قدر واقعی و دلهره‌آور به نظر می‌رسد شخصیت پدر خوانده‌ای که قصد چپاول اموال این بچه هارو دارد.
در کل برای سنین 12-15 این رمان رو بسیار جذاب می‌دونم.ا