شناسنامه محصول
دیکتاتورهای مدرن
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دیکتاتورهای مدرن

(Modern Dictators)
نویسنده: باری رابین (Barry Rubin)
ترجمه: مهدی کلانترزاده
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 150 صفحه
شابك: 978-964-194-041-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دیکتاتورهای مدرن':

بررسی و تجزیه و تحلیل روند پیدایش و برآمدن دیکتاتورها و حکومت‌های توتالیتر در مقاطع مختلف تاریخ و در کشورهای مختلف، به اندازه‌ی بررسی تاریخ دموکراسی و چگونگی شکل‌گیری آن، حایز اهمیت و ارزش است. نکته‌ی مهم در این بررسی، چگونگی پذیرفته شدن و محبوبیت یافتن دیکتاتورها از سوی جوامع است، چرا که برخلاف آن‌چه که انتشار می‌رود بسیاری از دیکتاتورها و نظام‌های دیکتاتوری تنها با توسل به زور و خشونت به قدرت نرسیده‌اند و یا با سرکوب و خفقان حکومت را حفظ نمی‌کنند بلکه از شیوه‌های خاص روانی و تهییج و ترغیب نیز سود می‌جویند، و اتفاقا این شیوه‌ها تاثیر و نقش برجسته‌تری از اعمال خشونت، سرکوب و خفقان نیز دارند. بررسی ماهیت جوامع و تجزیه و تحلیل ویژگی‌هایی که منجر به پذیرش دیکتاتورها شده است، از مسایل بسیار مهم و مورد بحث و کنکاش سیاست‌های خارجی دولت‌های اروپایی و کشور آمریکا است ... (برگرفته از مقدمه نویسنده)
در "مقدمه نویسنده" می‌خوانیم:
"بررسی و تجزیه و تحلیل روند پیدایش و برآمدن دیکتاتورها و حکومت‌های توتالیتر در مقاطع مختلف تاریخ و در کشورهای مختلف، به اندازه‌ی بررسی تاریخ دموکراسی و چگونگی شکل‌گیری آن، حایز اهمیت و ارزش است. نکته‌ی مهم در این بررسی، چگونگی پذیرفته شدن و محبوبیت یافتن دیکتاتورها از سوی جوامع است، چرا که برخلاف آن‌چه که انتشار می‌رود بسیاری از دیکتاتورها و نظام‌های دیکتاتوری تنها با توسل به زور و خشونت به قدرت نرسیده‌اند و یا با سرکوب و خفقان حکومت را حفظ نمی‌کنند بلکه از شیوه‌های خاص روانی و تهییج و ترغیب نیز سود می‌جویند، و اتفاقا این شیوه‌ها تاثیر و نقش برجسته‌تری از اعمال خشونت، سرکوب و خفقان نیز دارند. بررسی ماهیت جوامع و تجزیه و تحلیل ویژگی‌هایی که منجر به پذیرش دیکتاتورها شده است، از مسایل بسیار مهم و مورد بحث و کنکاش سیاست‌های خارجی دولت‌های اروپایی و کشور آمریکا است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 عليرضا (ماني) دواتگران:  کتاب ارتباط مستقیمی با تاریخ معاصر ایران نداره، ولی شباهتهای شگفت‌انگیزی بین موضوع کتاب و تاریخ ایران وجود داره.