بخريد و بخوانيد ...
جانستان کابلستان

جانستان کابلستان

نویسنده: رضا امیرخانی 
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 13)
قیمت: 135000 تومان
تعداد صفحات: 348 صفحه
شابك: 978-964-369-737-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 29 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
حکایت سفر با این جملات آغاز می‌شود:
"ته کمدی در خانه‌مان، مثل بسیاری از ایرانیان، یک پاکت خیلی با ارزش داریم که همه‌ی اسنادمان را توی آن می‌گذاریم. گواهی‌نامه و شناس‌نامه و کارت ملی و خدمت و پاسپورت و سند ازدواج و اسناد اتومبیل و بیمه و معاینه‌ی فنی و ... از همه‌ی این‌ها هم یکی یک عکس رنگی انداخته‌ایم و توی جیب می‌گذاریم که اگر گم شد، چند ما درگیر المثنا نشویم.
اما سفر، قصه‌ی دیگری دارد. اگر گرفتار هرکدام از این اسناد بشویم، حساب‌مان با کرام‌الکاتبین خواهد بود. بنابراین معمولا پاکت اسناد را کلا هم‌راه می‌بریم!
اول مهر دعوت شده بودم برای سخن‌رانی در اردوی دانش‌جویان تازه‌وارد دانش‌گاه صنعتی شریف. اول دوره‌ی می‌برندشان زیارت مشهد. معمولا همه‌ی دعوت‌های این‌چنینی را رد می‌کنم. اما این یکی هم مشهد بود و هم بعد ماه مبارک و هم از سوی دانش‌گاه قدیمی خودم، پس جای رد کردن نداشت. زمان ما که کسی تا امام‌زاده داوود هم نبردمان. به نظرم می‌رسد، جلسات معارفه برای دانش‌جویان ورودی از کارهای کاملا درست امروزی‌ها باشد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه عارف‌نژاد:  من واقعا به قلم امیرخانی ارادت دارم! جانستان کابلستان هم به نظرم مثل داستان سیستان خوب و خواندنی از آب درآمده. دوست داشتنی بود و در عین حال غم انگیز...