بخريد و بخوانيد ...
نخودی و آنتون
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

نخودی و آنتون

(Dot and Anton)
نویسنده: اریش کستنر (Erich Kästner)
ترجمه: کتایون سلطانی
ناشر: نشر مرکز
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 10500 تومان
تعداد صفحات: 145 صفحه
شابك: 978-964-213-059-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نخودی و آنتون':

نخودی دختر یک خانواده ثروتمند است. او با آنتون هنگام گدایی کردن در شهر آشنا شده و خیلی زود با هم دوستان صمیمی شده‌اند! نخودی برای خودش دلایلی دارد که چرا گدایی می‌کند. اما او وقتی زندگی سخت آنتون را می‌بیند، تصمیم می‌گیرد نقشه‌ای را اجرا کند که مشکلات هردویشان را حل کند و آنتون را از این زندگی سخت و مشقت‌بار نجات دهد ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی که جناب پوگه، مدیر کارخانه، سر ظهر به منزل رسید، یکهو جوری که انگار توی زمین ریشه دوانده باشد، سرجایش ایستاد و به اتاق نشیمن زل زد. آخر، دختر نخودی هی جلوی دیوار دولاراست می‌شد و ناله می‌کرد. ابتدا، آقای پوگه با خودش گفت: "نکند دخترم دل‌رد داشته باشد؟" اما بعد نفسش را توی سینه حبس کرد و از جایش جم نخورد. نخودی دست‌هایش را جلوی دیواری که کاغذدیواری نقره‌ای داشت دراز می‌کرد، دولا می‌شود و با صدای لرزان می‌گفت: "کبریت، خانم‌ها، آقایان، کبریت بخرید!"

پیفکه حیوانِ کوچولو و قهوه‌ای رنگِ نخودی هم در کنار او چمباتمه زده و سرش را کاملا کج کرده بود. حیوان، با تعجب به آن صحنه نگاه می‌کرد و دمش را با آهنگ صدای صاحبش تکان می‌داد. نخودی آه و ناله‌کنان دم گرفته بود: "به حال آدم‌های فقیر رحم کنید! قیمت هر قوطی کبریت فقط ده فنیگ است." پیفکه، شروع کرد به خاراندن پشت گوشش. لابد به نظرش کبریت‌ها گران بودند یا شاید ناراحت بود که چرا پول ندارد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!