بخريد و بخوانيد ...
بهتره با یکی حرف بزنی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بهتره با یکی حرف بزنی

(Maybe You Should Talk To Someone: A Therapist, HER Therapist, and Our Lives Revealed)
نویسنده: لاری گاتلیب (Lori Gottlieb)
ترجمه: مریم ترابی‌نیا
ناشر: نشر خوب
سال نشر: 1401 (چاپ 3)
قیمت: 190000 تومان
تعداد صفحات: 551 صفحه
شابك: 978-622-6983-36-5
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بهتره با یکی حرف بزنی':

وقایع کتاب که در طول یک سال اتفاق می‌افتد، با رخداد ویرانگر فروپاشی رابطه عاطفی نویسنده آغاز می‌شود و این اتفاق او را - که خود مشاور است - به اتاق مشاوره وندل می‌کشاند؛ چشم‌اندازی کمیاب و بی‌پروا از حرفه‌ای که معمولا به‌وسیله قوانین و رازداری محصور شده است. زبان روایت‌ها جذاب، صادقانه و طنزآمیز است که خواننده را در روند شناخت، پذیرش و درمان همراهی می‌کند. علاوه بر صداقت روایت داستان و حقیقی بودن وقایع، نویسنده با ذکاوت توانسته حس کنجکاوی مخاطبانش را برانگیزد و آن‌ها را به جلسات خصوصی خود با بیمارانش دعوت کند.

خواندن این کتاب به‌مثابه شرکت کردن در چندین جلسه مشاوره، آموزنده، چالش‌برانگیز و لازم است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"همدردی کن.

نفس عمیق.

همدردی کن، همدردی کن، همدردی کن ...

این عبارت را در همین حین که مرد چهل‌ساله‌ای روبه‌روی من نشسته و به من می‌گوید که همه آدم‌های زندگی‌اش "احمق" هستند، مانند یک مانترا در سرم تکرار می‌کنم. می‌خواهد بداند که چرا دنیا پر از این آدم‌های احق است؟ آیا این‌طور به دنیا می‌آیند؟ این‌طور می‌شوند؟ در حالی که به فکر فرو رفته با خودش می‌گوید: "شاید به خاطر مواد شیمیایی مصنوعیه که این روزها به غذامون اضافه شده."

می‌گوید: "به خاطر همینه که سعی می‌کنم غذای ارگانیک بخورم، تا مثل بقیه احمق نشم."

دیگر نمی‌دانم در مورد کدام احمق دارد صحبت می‌کند، دستیار دندان‌پزشکی که زیادی سوال می‌پرسد ("که هیچ‌کدام از سوال‌هایش هم بدیهی نیست")، همکاری که فقط سوال می‌پرسد ("هیچ‌وقت جمله خبری نمی‌سازه چون اون‌جوری معلوم می‌شه حرفی برای گفتن داره")، راننده جلوی او که پشت چراغ زرد توقف کرد ("حس اضطرار حالی‌ش نیست") کاردان فنی شرکت اپل در جینیس بار که نتوانست لپ‌تاپش را تعمیر کند ("عجب نابغه‌ای!") ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!