شناسنامه محصول
به‌خاطر خواهرم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

به‌خاطر خواهرم

(My Sister's Keeper)
نویسنده: جودی پیکولت (Jodi Picoult)
ترجمه: پگاه ملکیان
ناشر: میلکان
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 54000 تومان
تعداد صفحات: 406 صفحه
شابك: 978-600-7845-97-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'به‌خاطر خواهرم':

کیت از کودکی به سرطان خون مبتلاست. او اما این شانس را داشته که خواهر کوچکترش آنا سالم است و پزشکان موفق شده‌اند در طول سالیان با آزمایش‌ها و جراحی‌های بسیار از خون و مغز استخوان و ... آنا استفاده کنند تا کیت را زنده نگه دارند. آنا حالا سیزده ساله است و کیت حالا به یک کلیه او احتیاج دارد. برای پدر و مادر آنا هیچ چیز منطقی‌تر از این نیست که پیوند کلیه آنا به کیت انجام شود. اما آنا نمی‌خواهد کلیه‌اش را به کیت بدهد. برای همین هم وکیلی استخدام می‌کند تا از پدر و مادرش به دادگاه شکایت کند ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی بچه بودم، اینکه بچه‌ها چطوری درست می‌شن برام مسئله‌ی چندان بزرگ و جالبی نبود، بلکه "چرای" اون برام مهم بود. یه چیزهایی می‌دونستم - برادر بزرگم، جسی، یه چیزهایی بهم گفته بود - ولی حتی همون موقع هم می‌دونستم نصفش رو اشتباه متوجه شده. بچه‌های هم‌سن‌وسال من، وقتی معلم سر کلاس سرش رو اون‌ور می‌کرد، توی فرهنگ لغت دنبال لغت‌های جنسی می‌گشتن، اما من دنبال جزئیات دیگه‌ای بودم؛ مثلا می‌خواستم بدونم چرا بعضی از مادرها فقط یه بچه دارن، درحالی‌که بقیه‌ی خونواده‌ها جلوی چشمت هی زیاد و زیادتر می‌شن یا مثلا دوست داشتم بدونم اون دختر جدیده که توی مدرسه‌مونه، سدونا، چرا به هر کسی می‌رسه می‌گه مامان و باباش اسمِ جایی رو که رفته بودن تعطیلات و اون رو درست کرده بودن روش گذاشتن. بابام همیشه می‌گفت: "خوبه جِرسی نرفته بودن."

الان سیزده سالمه و این تمایزات پیچیده‌تر هم شده؛دانش‌آموز پایه‌ی هشتم که از مدرسه اخراج شده چون تو دردسر افتاده بود یا همسایه‌ای که حامله شده به این امید که شوهرش از طلاق منصرف شه. من دارم بهتون می‌گم، اگه همین الان آدم‌فضایی‌ها بیان روی زمین و یه نگاه دقیق به اینکه چرا نوزادها متولد شدن بندازن، نتیجه می‌گیرن بیشترِ مردم، تصاوفی بچه‌دار شدن: یا اون‌ها اون شب خیلی مست بودن یا وسایل جلوگیری نتیجه‌ی صددرصدی نداره یا هزاران دلیل دیگه که متملقانه نیستن ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!