بخريد و بخوانيد ...
خواهر ستاره‌شناس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خواهر ستاره‌شناس

(The Stargazer's Sister)
نویسنده: کری براون (Carrie Brown)
ترجمه: فاطمه رضائی نامجو
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 130000 تومان  111000 تومان
تعداد صفحات: 383 صفحه
شابك: 978-600-182-748-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خواهر ستاره‌شناس':

... ویلیام هرشل موسیقی‌دان و ستاره‌شناس برجسته، برای نجات خواهرش کارولین از یک زندگی پر از محنت و سختی در آلمان، به یاری او می‌شتابد. او را همراه خود به انگلستان می‌برد تا با دنیای موسیقی و ستاره‌شناسی آشنایش کند. کارولین، که لینا خوانده می‌شود، به‌عنوان دستیار ویلیام و مسئول رسیدگی به خانه‌ی پرهمهمه و نامتعارف او مشغول به کار می‌شود. ویلیام سخاوتمند، دانا و جذاب است و لینا که او را عاشقانه دوست می‌دارد، از هیچ فداکاری برای برادرش دریغ نمی‌ورزد. زمانی که ویلیام در میان‌سالی تصمیم ازدواجش را اعلام می‌کند، دنیایی که لینا برای خود ساخته بود فرو می‌ریزد ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"در ماه سرد نوامبر، فواصلی که نور خورشید می‌تابد مدام کوتاه‌تر می‌شوند. در این فصل، روشنایی روز که رفته‌رفته کمتر می‌شود و تاریکی‌ای که زودتر فرا می‌رسد، مانند شیئی بزرگ که سایه‌اش را روی خانه می‌اندازد او را پریشان می‌کند. پنج سال دارد. در تابستان شادتر است؛ با روزهای طولانی و دسته‌های پروانه‌های زردرنگش روی چمن‌های بلند.

صدای برخورد مخلوط برف و باران روی سنگ‌های پشت‌بام به گوش می‌رسد. در باغ تاریکی که به سمت رودخانه می‌رود، آتشی از شاخه‌های شکسته با یخ، در میان پناهی به‌آهستگی در دل شب سوخته است. زمین گل‌آلود است و رگه‌هایی از برف دارد. لینا از پنجره‌ی آشپزخانه با نگاه مرغ و خروس‌های مسی رنگی را دنبال می‌کند که در نور صبح‌گاه میان درختان برهنه پرسه می‌زنند و به سیب‌های درحال پوسیدنی که با باد بر زمین افتاده‌اند نوک می‌زنند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!