بخريد و بخوانيد ...
یادگیری جامع‌اندیشی: راهنمای تفکر نقاد در برنامه‌ی آموزشی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

یادگیری جامع‌اندیشی: راهنمای تفکر نقاد در برنامه‌ی آموزشی

(Learning to Think Things Through: A Guide to Critical Thinking Across the Curriculum)
نویسنده: چرالد نوسیچ (Gerald Nosich)
ترجمه: مریم آقازاده، اکبر سلطانی
ناشر: اختران
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 110000 تومان
تعداد صفحات: 301 صفحه
شابك: 978-964-207-304-7
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'یادگیری جامع‌اندیشی: راهنمای تفکر نقاد در برنامه‌ی آموزشی':

این کتاب صرفا ارائه‌دهنده مجموعه‌ای از اطلاعات نیست. سودمندی کتاب در این است که به شما یاد بدهد کاری فراتر از آموختن اطلاعات و مهارت‌ها انجام دهید. مقصود این نیست که صرفا چگونگی نقادانه اندیشیدن را بیاموزید: قرار است عملا نقادانه بیندیشید.

این کتاب مدلی منسجم و کلی برای تفکر نقاد ارائه می‌دهد و باید دریابید چطور همه‌ی بخش‌های آن با یکدیگر مرتبط هستند. در مدل ارائه شده در این کتاب، شما در چهارچوب مولفه‌های استدلال (فصل 2)، رشته‌ی درسی (فصل 3) معیارهای استدلال (فصل 4) و ترکیب آن‌ها با یکدیگر (فصل 5) خواهید اندیشید. برای بررسی پرسش‌ها و مسائل رشته‌ی خود باید کل مدل را درک کنید. این کتاب روش متفاوتی برای نگریستن به جهان ارائه می‌دهد که همانا جامع-اندیشی درباره‌ی مسائل آن است.

مثال‌ها و تمرین‌های کتاب ممکن است مشخصا به رشته‌ای که شما مطالعه می‌کنید مرتبط نباشند. با این همه، انجام دادن همین تمرین‌ها هم بسیار مهم است. این تمرین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مفاهیم تفکر نقاد را در برنامه‌ی آموزشی تمامی رشته‌ها تشریح و عینی‌سازی کنند. اما مطالعه‌ی این کتاب مستلزم دانش فنی خاصی نیست و لزومی ندارد غیر از رشته‌ای که در حال حاضر می‌خوانید بر رشته‌ی خاصی تسلط داشته باشید.

تفکر نقاد قابل انتقال است؛ اگر شگردهای تفکر نقاد را در یک عرصه آگاهانه بیاموزید، می‌توانید از همان شگردها در عرصه‌های دیگر نیز استفاده کنید. در نهایت متوجه خواهید شد که یادگیری‌تان در رشته‌های دیگر سریع‌تر، آگاهانه‌تر و پایدارتر شده، و از آنچه می‌آموزید بهتر می‌توانید در زندگی شخصی بهره بگیرید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!