بخريد و بخوانيد ...
گودال
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

گودال

(The Hole)
نویسنده: پیان هه‌یانگ (Hye-young Pyun)
ترجمه: محمد عباس‌آبادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 1)
قیمت: 57000 تومان
تعداد صفحات: 166 صفحه
شابك: 978-600-182-737-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'گودال':

اوگی پس از تصادفی شدید در جاده که منجر به فوت همسر و فلج شدن خودش شده، بعد از مدت‌ها در بیمارستان به هوش می‌آید. حال تنها سرپرستش مادرزنش است، بیوه‌زنی که سوگوار تک‌فرزندش است. دنیای اوگی محدود می‌شود به اتاق‌خوابی که در آن دراز کشیده و مرور خاطرات رابطه‌ی آشفته‌اش با همسرش، زنی حساس و باهوش که از رسیدن به همه‌ی اهداف زندگی‌اش ناکام مانده جز یک هدف: کشت‌وکار در باغچه‌ای مقابل خانه‌شان. اما مدتی بعد اوگی می‌بیند که مادرزنش در باغچه‌ی متروکه مشغول کندن همه چیزهایی است که همسرش آن‌قدر برای کاشتنشان تلاش کرده و گودال‌های بزرگ‌تر و بزرگ‌تری در آن حفر می‌کند. وقتی دراین‌باره از او می‌پرسند، فقط جواب می‌دهد که دارد کاری را تمام می‌کند که دخترش شروع کرد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"اوگی به آرامی چشم‌هایش را باز کرد. نور شدیدی کورش کرد. چیزی در برابر سفیدی مقابلش چشمک می‌زد. چشم‌هایش را بست، دوباره بازشان کرد. دشواری این کار خاطرش را جمع کرد. این یعنی زنده بود. همین زحمت فیزیکی گشودن چشم‌هایش، تنگ کردن چشم‌هایش در برابر نور، گواه این مسئله بود.

سقفی گچی با ردیفی لامپ مهتابی مقابل چشم‌هایش پدیدار شد. همه‌ی لامپ‌ها روشن بودند، که یعنی اینجا می‌بایست بیمارستان باشد. فقط بیمارستان به این‌قدر نور نیاز داشت.

سعی کرد سرش را بچرخاند ولی برایش سخت بود. فقط می‌توانست چشم‌هایش را به طرفین حرکت بدهد.

"اوگی؟"

صدایی را شنید. صدای یک زن. اول نمی‌توانست کسی را ببیند، سپس به‌تدریج لباس سفیدی وارد دید شد. زن که به گمان او پرستار بود، مقابلش قرار گرفت. بویش به مشامش رسید. بوی خوبی نبود. تند بود. انگار که تازه غذا خورده باشد. ساعت چند بود؟ ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!