بخريد و بخوانيد ...
رز گمشده
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

رز گمشده

(The Missing Rose)
نویسنده: سردار ازکان (Serdar Ozkan)
ترجمه: بهروز دیجوریان
ناشر: آموت
سال نشر: 1400 (چاپ 10)
قیمت: 125000 تومان
تعداد صفحات: 224 صفحه
شابك: 978-600-5941-02-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 92 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.61 امتیاز با رای 18 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رز گمشده':

مادر دایانا پس از مرگ نامه‌ای از خود به جای می‌گذارد و به دخترش اعلام می‌کند که برخلاف آنچه قبلا به او گفته، پدرش زنده است و در کودکی دایانا و مادرش را ترک کرده. او همچنین به دایانا اعتراف می‌کند که خواهر دوقلویی به نام مری دارد که پدر او را به هنگام ترک خانه او را همراه برده است و از دایانا می‌خواهد تا او را پیدا کند و در طول زندگی همراه و مواظب او باشد.
دایانا در ابتدا از شنیدن این اخبار برآشفته و عصبانی می‌شود اما در نهایت تصمیم می‌گیرد تا به دنبال مری بگردد و او را پیدا کند …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"افسس! شهر دوگانگی. هم معبد آرتمیس، هم مامن مطهر مریم مقدس. سرایی هم برای نفس و هم برای روح. تجسم هم کبر و هم فروتنی، هم اسارت و هم آزادی. افسس! شهری همچون انسان که در آن تضادها در هم ادغام شده‌اند.
در یک عصر اکتبری، در کنار رود ملس نزدیک آن شهر - شهر باستانی افسس - نشسته بودند. اشعه‌ی خورشید که داشت پشت کوه بلبل پنهان می‌شد به ارغوانی می‌زد. آن‌هایی که زبان آسمان‌ها را می‌دانستند مژده‌ی باران می‌دادند به هر دوشان.
دختر جوان گفت: "سنت‌جان برای خلق از مریم مقدس می‌گوید. فریاد جمعیت را می‌شنوی که می‌غرند، پرخاش می‌کنند و با عصبانیت نفرینش می‌کنند؟ هزاران انسان به دین تازه‌ای که پرستش الهه‌شان را ممنوع می‌کند اعتراض می‌کنند. گوش کن؛ پا بر زمین می‌کوبند و با هم فریاد می‌زنند: "مریم دیگر کیست؟ ما می‌خواهیم آرتمیس را پرستش کنیم!" " مرد جوان پرسید: "آرتمیس؟ الهه؟ همان که رومی‌ها به آن دایانا می‌گویند؟" دختر جوان گفت: "اینش مهم نیست. او تنها یک خیال است که مردم در ذهن خود ساخته‌اند و پرستش‌اش می‌کنند." … "

توضیحات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا بخوانید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 زهره كوليوند:  کتاب بسيار زيبايي است که در پايان آن احساس ميکنی حسی در وجودت تغيير کرده است. اين کتاب آدم را وادار ميکند که به زندگيش فکر کند

 ارمغان علوي:  متشکرم از اینکه این کتاب را در جیره من قرار دادید! هرگز آن را فراموش نخواهم کرد!

 فاطمه خضري:  واقعا عالی بود

 حسين فرخي:  ترجمه روان، از آغاز کتاب شما را همراهی می‌کند.
داستان قوی، پیشروی موازی دو یا سه صحنه مختلف داستان پیگیری و اتمام کتاب را ساده‌تر می‌کند.
جملات قصار و تاثیرگذار، در سر تا سر کتاب به چشم می‌خورد.
از جیره کتاب بابت این کتاب ارزشمند تشکر می‌کنم.

 راهله يوسف زاده:  خوب بود البته نه کاملا و نه حتی خیلی خوب! الهامی سرسری و کم‌سلیقه از شازده کوچولو، ولی می‌شه یه بار خوندش و با توصیفات و حس و هوای نویسنده همراه شد. فوق‌العاده نیست نثرش. اصرار داره نویسنده که آموزنده باشه و علاقه داره که حسی باشه.

 رعنا يزدي‌زاده:  تقلیدناشیانه ای از کیمیاگر و شازده کوچولو شبیه انشاهای کلاس پنجم دبستان ! شاهکاربودن شازده کوچولو شاید نویسنده را ترغیب کرده خیلی سردستی از این اثر رونویسی کند ولی با چه کیفیتی .... بعد از خواندن این کتاب تازه فهمیدم شازده کوچولو و کیمیاگر چه بودند. در ابتدایی خوانده بودیم "ادب از که آموختی ؟ گفت از بی ادبان " مصداق همین موضوع است .