بخريد و بخوانيد ...
رزانا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

رزانا

(Roseanna)
نویسنده: مای شووال، پر والو (Maj Sjöwall, Per Wahlöö)
ترجمه: محمد عباس‌آبادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 82000 تومان  74000 تومان
تعداد صفحات: 272 صفحه
شابك: 978-600-182-735-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رزانا':

در یک بعدازظهر ژوئیه طی لایروبی دریاچه‌ای در جنوب سوئد جسد عریان و بی‌نام و نشان زنی پیدا می‌شود که مورد تعرض قرار گرفته و به قتل رسیده است. سه ماه بعد تنها چیزی که سربازرس مارتین بک درباره‌ی این پرونده دستگیرش شده این است که مقتول اهل نبراسکای آمریکا و اسمش رزاناست و اینکه احتمالا به دست یکی از هشتاد و پنج سرنشین یک کشتی مسافربری خفه شده است ...

رزانا اولین کتاب از مجموعه‌ی تحسین‌شده‌ی مارتین بک است. مجموعه‌ای که آینده‌ی داستان‌های جنایی اسکاندیناوی را رقم زد و الهام‌بخش نویسندگان بسیاری از استیگ لارسون گرفته تا یو نسبو، هنینگ مانکل و لارس کیلار بود ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"جنازه را هشتم ژوئیه، درست بعد از ساعت سه بعدازظهر پیدا کردند. نسبتا سالم بود و امکان نداشت مدت زیادی داخل آب مانده باشد.

در واقع همین که اصلا جنازه را پیدا کرده بودند از روی تصادف محض بود. اینکه این‌قدر سریع پیدا شده بود باید به تحقیقات پلیس کمک می‌کرد.

زیر آب‌بندهای بورنسولت موج‌شکنی هست که از ورودی دریاچه در برابر بادهای شرقی محافظت می‌کند. بهار آن سال که کانال برای تردد باز شد، راه آن کم‌کم بند آمد. کشتی‌ها هنگام عبور با مشکل مواجه می‌شدند و پروانه‌هایشان توده‌های گل‌ولای غلیظ خاکستری مایل به زردی را از زیر آب بالا می‌آوردند. تقریبا بدیهی بود که باید فکری به حال آن وضعیت کرد. در ماه مه شرکت کانال کتبا از شورای مهندسی راه و ساختمان تقاضای ماشین لایروبی کرد. نامه‌هایی بین چند کارمند سردرگم ردوبدل شد و در نهایت به سازمان ملی کشتیرانی سوئد ارجاع داده شد. سازمان کشتیرانی معتقد بود که بهتر است یکی از ماشین‌های لایروبی شورای مهندسی راه و ساختمان کار را انجام بدهد. اما شورای مهندسی راه و ساختمان متوجه شد که اختیار ماشین‌های لایروبی در دست سازمان کشتیرانی است و از روی استیصال به سازمان بندرها در نورشوپینگ متوسل شدند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!