بخريد و بخوانيد ...
برج عاج
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

برج عاج

(The Ebony Tower)
نویسنده: جان فالز (John Fowles)
ترجمه: شهریار بهترین
ناشر: کتاب پنجره
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 185 صفحه
شابك: 978-964-7822-10-7
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'برج عاج':

داستان در یک ویلای دورافتاده فرانسوی به نام "کوئت‌مینه" رخ می‌دهد، جایی که "هنری بریزلی" نقاش پیر و سرشناس گوشه‌نشین است و با دو دختر ندیمه‌اش دنیای خاص و اسرارآمیز خود را دارد.

"دیوید" منتقد جوان و سرشناس هنری برای گفت‌وگو با نقاش قدم به سرزمین ناشناخته‌ها می‌گذارد و از اینجا به تعبیر منتقد و فیلمساز گرامی معاصر - ایرج کریمی - رمان حسرت آغاز می‌شود.

لذت منتقد بودن و حسرت هنرمند نبودن.

لذت بردن از یک اثر هنری و درک عمیق آن و حسرت تعلق آن به دیگری یعنی هنرمند.

کتاب به خاطر کندوکاو عمیقی که به درون دنیای هنر و زندگی هنرمندان دارد، شاید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و عمیق برای هر دوستدار هنر و به خصوص نقاشی باشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

(مقدمه کتاب را ایرج کریمی نوشته است)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"بعدازظهر بود که به کوئت‌مینه رسید. دیوید، روز قبل، همین موقع، در شربورگ پیاده شده بود و از آن‌جا با اتومبیل‌اش به آورانش رانده بود تا شب سه‌شنبه را که بین او و مقصدش فاصله می‌انداخت، در آن‌جا بگذراند. پیمودن این مسافت امکانی برای دیوید فراهم آورده بود تا از باقی‌مانده راه پر پیچ و خمی که هنوز برای رسیدن به مقصد در پیش داشت، لذت ببرد. در طول این مسیر زیبا موفق شده بود دورادور شاهد منظره رویایی مون سن میشل باشد و در ادامه مسیر دیدنی‌اش سن مالو و دینان را دور بزند و به سمت جنوب بپیچد و از هوای لذتبخش اوایل ماه سپتامبر استفاده کند و وارد محیط ییلاقی تازه‌ای شود. بلافاصله به چشم‌اندازهای ساکتی رسید، به زمین‌هایی درو شده و پر از درختان میوه، زمین‌هایی با درختان هرس شده و خودبه‌خود پرقوت، زمین‌هایی که حالا تندتند نفس می‌زدند تا نیروی از دست رفته را باز ستانند و بار دیگر حاصل‌خیز شوند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!