شناسنامه محصول
دنیای سوفی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دنیای سوفی

(Sophie's World: A Novel About the History of Philosophy)
نویسنده: یوستین گوردر (Jostein Gaarder)
ترجمه: مهرداد بازیاری
ناشر: هرمس، هوپا
سال نشر: 1401 (چاپ 30)
قیمت: 290000 تومان
تعداد صفحات: 624 صفحه
شابك: 978-600-456-201-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 101 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.02 امتیاز با رای 64 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دنیای سوفی':

سوفی آموندسن، چند هفته مانده به سالروز تولدش، نامه‌های اسرارآمیزی دریافت می‌کند. نویسنده در چند نامه‌ی اول تنها سوالاتی عجیب مطرح می‌کند. “تو کیستی؟”، “جهان چگونه بوجود آمده است؟”، ... نویسنده‌ی ناشناس نامه‌ها پس از این شروع می‌کند و در نامه‌های بعدی، بدون آنکه خود را معرفی کند، برای سوفی درباره‌ی تاریخ فلسفه و پاسخ‌هایی که متفکران بزرگ در طول تاریخ به این سوال‌ها داده‌اند صحبت می‌کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سوفی آموندسن از مدرسه به خانه برمی‌گشت. نیمه اول راه را با یورون بود. راجع به آدم مصنوعی حرف می‌زدند. یورون معتقد بود مغز آدم مثل یک رایانه پیچیده است. سوفی اطمینان نداشت که کاملا با او هم عقیده باشد. به هر حال انسان باید چیزی بیشتر از ماشین باشد. نزدیک فروشگاه بزرگ از هم جدا شدند و هرکدام به راه خودشان رفتند. سوفی ته محله‌ی خانه‌های ویلایی زندگی می‌کرد و راه خانه‌شان تا مدرسه تقریبا دو برابر راه یورون بود. خانه آنها انگار آخر دنیا بود، چون پشت حیاطشان خانه دیگری نبود. از آنجا یک جنگل بزرگ شروع می‌شد. به خیایان کلوا پیچید. ته خیابان پیچ تندی داشت که معروف بود به "پیچ ناخدا". تقریبا بجز شنبه‌ها و یکشنبه‌ها آدمهای دیگری به آن خیابان نمی‌آمدند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 هادي سيوف:  در حال خوندن این کتاب هستم و واقعا دوستش دارم و می‌تونم بگم که با سوفی آموندسن همراه شدم تا در کنار او کمی درباره فلسفه بدونم در ضمن یوستین گوردر واقعا نویسنده خوبیه.

 محمدصادق بيات:  دنیای سوفی رو خیلی وقت پیش خونده بودم (‌تقریبا ده سال پیش)‌ خریدمش که دوباره اصول فلسفه رو دوره کنم و چیزهایی که یادم رفته رو تکرار کنم و همچنین بدم به کسانی که دوست دارن فلسفه رو ساده بفهمند بخوننش …
کتاب به شدت خوبیه برای درک ساده‌ای از فلسفه

 اسما زنگنه:  این کتاب رو بسیار دوست داشتم. دوست دارم سایر کتابهای این نویسنده رو بخونم.

 سارا شمس:  به نظرم این کتاب یکی از بهترین چکیده‌هایی است که نه تنها در خصوص فلسفه بلکه در مورد دین و تحولات اجتماعی، سیاسی جهان و ادیان مختلف اطلاعات مفید و ارزشمندی در اختیار خواننده قرار می‌دهد و من هنوز نیمی از کتاب را خوانده‌ام، ولی برایم جذاب است.

 هانيه سالاري:  کتابی بسیار زیبا با نثری روان درباره تاریخ و اصول اولیه فلسفه

 امین کارگر:  این کتاب خیلی جالب بود . به نظرم یک بار کمه خوندنش ، برای اینکه کامل بشه فهمیدش یا حداقل تو ذهن بشه زیر و بالاش کرد

 محمود اسلاميان:  کتابی زیبا و آموزنده که به نوعی در مورد همه‌ی علوم بشری میشه توش شمه‌ای یافت؛ هرچند به علوم شرق و خصوصا فلسفه‌ی شرقی، به جز یکی دوجمله‌ی کوتاه، اشاره‌ی چندانی نشده ... توصیه می‌کنم ترجمه ی روان و وفادارانه به اصل آقای کورش صفوی از این کتاب رو بخونید.

 زهرا آقایی:  کتاب نسبتا خوبیه. کسانی که می‌خوان با فلسفه به صورت ساده آشنا بشن کتاب خوبیه چون در قالب داستان، فلسفه رو توضیح داده.

 مهسا مانی:  کتابی عالی برای شروع مطالعه‌ی فلسفه. از اون جایی که کل زندگی ما رو فلسفه پوشش میده، به نظرم هرکس باید از چشمه‌اش جرعه‌ای بنوشه و این کتاب برای اونایی که میخوان شروعش کنن عالی‌ست.

 وحيده اسدي:  خیلی طول کشید تا بخونمش اما در نهایت اطلاعاتی که بدست آوردم خیلی کمکم کرد تا منظور از دوره‌های مختلف هنر، علم، معماری و ... که تو کتابا یا فیلم‌های مختلف بهش اشاره میشه رو درک کنم، و صد البته با تاربخ فلسفه آشنا بشم. فقط واسم سواله چرا اینقدر فیلسوف‌های ما ناشناخته موندن؟

 بنفشه بامداد:  با وجود اینکه کتاب اطلاعات خوبی در اختیار خواننده قرار می‌دهد، اما مطالعه این کتاب برای من بسیار خسته‌کننده و زجرآور بود. به این نتیجه رسیدم که هرگز سراغ فلسفه نروم حتی اگر به زبان ساده بیان شده باشد.