بخريد و بخوانيد ...
زندگی آزموده
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زندگی آزموده

(The Examined Life: How We Lose and Find Ourselves)
نویسنده: استفن گراس (Stephen Grosz)
ترجمه: مهیار علینقی
ناشر: بینش نو
سال نشر: 1402 (چاپ 3)
قیمت: 152000 تومان
تعداد صفحات: 213 صفحه
شابك: 978-600-6454-59-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگی آزموده':

داستان این کتاب داستان زندگی‌ست؛ داستان آموختن زندگی و آموختن از زندگی به روایت استفن گراس روانکاو نام‌آور انگلیسی، از لحظه‌های زیستن با بیمارانش در اتاق درمان. کتاب شرح تاثیر شگرف بینش، تعمق و همراهی است در روشن کردن پیچیده‌ترین، ناخوشایندترین و البته انسانی‌ترین تجارب انسان‌ها. داستان زندگی روزمره ماست ... داستان آدم‌هایی که دوستشان داریم و دروغ‌هایی که می‌گوییم. تغییراتی که از سر می‌گذرانیم و غمی که از فقدان‌هایمان بر دل داریم. داستان گم شدن‌ها ... و پیدا شدن‌ها. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

مقدمه کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"از روزی که کارم را در کسوت روانکاو آغاز کردم، بیست‌وپنج سال می‌گذرد. بیمارانم را در جاهای مختلف دیده‌ام: از بیمارستان‌های روانپزشکی بگیرید تا کلینیک‌های روان‌درمانی و روانشناسی جنایی، بخش‌های کودک و نوجوان و دفتر شخصی خودم. مراجعین من کودکان، نوجوانان و بزرگسالانی بودند که یا خود برای روان‌درمانی به من مراجعه کرده و یا از طرف همکاران به من ارجاع شده بودند. اما غالب سال‌های کاری من به روانکاوی بزرگسالان سپری شده است؛ یعنی جلسات پنجاه دقیقه‌ای برای چهار یا پنج بار در هفته آن هم طی چند سال. تا امروز بیش از پنجاه هزار ساعت از عمرم را با بیماران گذرانده‌ام. چکیده این ساعات درون‌مایه کتاب حاضر را می‌سازد.

آنچه در پی می‌آید قصه‌هایی برآمده از کار روزانه من است. همگی واقعی‌اند اما جزئیات را به نحوی تغییر داده‌ام که حریم شخصی مراجعینم محفوظ بماند.

بسیاری از ما گاه‌گاه خود را در چنبر کارها، افکار یا انتخاب‌هایی احمقانه می‌یابیم. گاهی ناراحتی یا ترس گریبانمان را می‌گیرد یا گذشته اسیرمان می‌کند. حس می‌کنیم ادامه راه ممکن نیست و بااین‌حال هنوز امید داریم که "راه دیگری" پیش پایمان باشد. یک بار یکی از بیمارانم صاف و ساده گفت: "می‌خواهم تغییر کنم، اما نه اگر قرار باشد خودم تغییر کنم". از آنجا که کارم کمک به بروز تغییر است، این کتاب هم درباره تغییر خواهد بود و از آنجا که تغییر، فقدان و جدایی، پیوستگی عمیقی با یکدیگر دارند، فقدان سایه به سایه داستان‌های این کتاب حضور دارد. تغییر بدون از دست دادن چیزی، ممکن نیست ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!