بخريد و بخوانيد ...
هدیه

هدیه

نویسنده: سباستین فیتسک (Sebastian Fitzek)
ترجمه: مهوش خرمی‌پور
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 96000 تومان  82000 تومان
تعداد صفحات: 336 صفحه
شابك: 978-600-182-694-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'هدیه':

یک ماشین سر چهارراه کنار میلان برگ توقف کرد. او روی صندلی عقب ماشین دختربچه‌ای را دید که با چشم گریان کاغذی را به شیشه‌ی ماشین چسبانده است، احتمالا درخواست کمک بود. میلان، فهمید که آن دختربچه در خطر است، اما نتوانست متن روی کاغذ را بخواند.

وقتی که میلان تصمیم گرفت به جستجوی آن دختر برود، می‌بایست راه کابوس‌واری را پیش می‌گرفت که در نهایت به حقایق وحشتناکی منتهی می‌شد: گاهی حقیقت، وحشتناک‌تر از آن است که بشود با آن به زندگی ادامه داد.

گاهی، ناآگاهی بزرگترین هدیه‌ی کائنات است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"مرد، برهنه بود و دو شقه‌اش کرده بودند.

نه اینکه او فقط چنین احساسی داشته باشد، بلکه این اتفاق واقعا افتاده بود، هم‌اکنون و همین‌جا، روی کاشی‌های کف زمین رخت‌شوی‌خانه‌ی قدیمی زندان و در کنار یکی از ماشین‌های لباس خشک‌کن.

میلان صدای نعره‌های خودش را می‌شنید. اگر در دهانش یک لنگه جوراب نچپانده بودند، صدای نعره‌هایش کل فضای زندان بیمارستان روانی را به لرزه درمی‌آورد که البته اهمیتی نداشت، زیرا این گروه برای گذراندن یک شب با او پول خوبی به زندانبان‌ها پرداخته بودند.

آن‌ها پنج نفر بودند. دو نفر شانه‌هایش را محکم نگه‌داشته بودند، دو نفر هم پاهایش را، نفر پنجم که مردی صدوبیست کیلویی و قوی بود، در حال فشار دادن چیزی به برندگی سیم‌خاردار و به ضخامت مشت دستش به مقعد او بود.

ناگهان فشار از بین رفت، به قدری ناگهانی که میلان دچار گرفتگی عضلانی شد و همه بدنش به لرزه درآمد. اما درد همچنان باقی بود و حرارتی به داغی کوره‌ی آجرپزی او را از درون می‌سوزاند. اما حداقل دست‌هایش دیگر آزاد شدند و او موفق شد به پشت برگردد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!