بخريد و بخوانيد ...
خاطره‌ای به نام امپراطوری (مجموعه تیکسکالان - کتاب اول)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خاطره‌ای به نام امپراطوری (مجموعه تیکسکالان - کتاب اول)

(A Memory Called Empire (Teixcalaan, 1))
نویسنده: آرکیدی مارتین (Arkady Martine)
ترجمه: مطهره اسلامی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 135000 تومان  115000 تومان
تعداد صفحات: 479 صفحه
شابك: 978-600-182-707-5
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خاطره‌ای به نام امپراطوری (مجموعه تیکسکالان - کتاب اول)':

از ایستگاه لسل، یک ایستگاه معدنی کوچک اما بسیار پایبند به استقلال و تمامیت خود، خواسته می‌شود که بخاطر مرگ سفیرش در امپراتوری تیکسکالان، فردی جایگزین را به مرکز این امپراتوری گسیل نماید.

با رسیدن ماهیت، سفیر جدید، به محل خدمتش، هیچکس مستقیما به او نمی‌گوید که اسکندر، سفیر قبلی در حقیقت به قتل رسیده و احتمال دارد که او قربانی بعدی باشد. اما ماهیت می‌داند که خطر در کمین نشسته است. او با استفاده از یک فناوری پیشرفته نسخه‌ای از حافظه و آگاهی اسکندر را در مغز خود جای داده و همراه برده است. اما آیا این سلاح سری می‌تواند به او کمک کند تا راز قتل اسکندر را کشف کرده و همزمان در مقابل خطر توسعه‌طلبی تیکسکالان علیه لسل تمهیدی بیاندیشد؟

پیش‌درآمد کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"در تیکسکالان این چیزها بی‌انتها هستند: نقشه‌ی ستارگان و تخلیه‌ی مسافران.

اینجا بالای میز استراتژیِ کشتی جنگی "خرمن سرخ عروج" که پنج معبرِ پرش فضایی و دو هفته سفر با سرعتی کمتر از سرعت نور تا پایتخت سیاره‌شهر تیکسکالان فاثله دارد و می‌خواهد به محض رسیدن دور بزند و به خانه بازگردد، هولوگرافی قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی کل فضایی‌ست که تیکسکلان به آن گسترش یافته است. هولگراف نقشه‌ای کشیده شده از وقار است با این معنای ضمنی که: همه‌ی این نقاط درخشان، سیستم‌های ستاره‌ای هستند و همه‌شان به ما تعلق دارند. در این صحنه که تعدادی کاپیتان از پشت مرز نشان‌گذاری شده‌ی دنیا به هولوگراف شبیهدسازی شده‌ی امپراتوری خیره‌اند، هر مرز و هر پره‌ای را از این چرخ بزرگی که چشم‌انداز تیکسکالان از خودش ایجاد کرده است بگیری، باز همین صحنه تکرار می‌شود: صدها کاپیتان خیره و صدها هولوگراف مشابه. و تک‌تک این کاپیتان‌ها سربازانی را به یک سیستم ستاره‌ای جدید برده‌اند و هرآن‌چه از هدایای زهرآلود آن‌جا که توانسته بودند، گرد آورده‌اند: توافق‌نامه‌های تجاری و شعر، مالیات‌ها و قول محافظت، سلاح‌های انرژیِ پوزه‌سیاه و یا معماری یک قصر جدید برای حکم‌ران که همچون یک انحنای طولانی و زیبا، قلب تابان و باز یک معبد خورشید را دربرگرفته است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!