شناسنامه محصول
کاخ تنهایی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کاخ تنهایی

(Palace of Solitude)
نویسنده: ثریا اسفندیاری بختیاری، لویی والانتن (Soraya Esfandiary Bakhtiary)
ترجمه: امیرهوشنگ کاوسی
ناشر: پیکان
سال نشر: 1400 (چاپ 15)
قیمت: 69000 تومان
تعداد صفحات: 305 صفحه
شابك: 978-964-328-167-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کاخ تنهایی':

متن دومین کتاب خاطرات و سرگذشتنامه دومین ملکه‌ی محمدرضا شاه پهلوی که اولین‌بار در سال 1991 میلادی منتشر شد. کتاب نسبت به اولین خاطرات منتشر شده از او بسیار صریح‌تر به وقایع دوره ازدواج او با شاه ایران و روابط میان ملکه جوان، همسرش و خانواده سلطنتی پرداخته است.

سرآغاز کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"در پایان سده گذشته، دو عموزاده تقریبا هم‌سن، بر سرزمین بختیاری که در مرکز ایران قرار دارد، حکومت داشتند. یکی از آن‌ها، سردار اسعد، از دیگری، دختر چهارده ساله‌اش را خواستگاری کرد. خود او از ازدواج‌های پیشین فرزندانی داشت مسن‌تر از این دختر جوان. پس از گفتگوهای طولانی و رد و بدل‌های شایان مقام هریک، پسر عمو به این وصلت رضایت داد و سردار اسعد هم برای تبادل احترام و سپاس، جوان‌ترین دخترش را برای همسری به پسر عمو داد.

سردار اسعد پدر پدرم بود، او صاحب خدم و حشم فراوان و سواران زیادی بود و پس از ترک زندگی صحرانشینی، دست به تاسیس و ساختن چند آبادی زد، چاه‌هایی حفر کرد و به کشاورزی پرداخت. بسیاری از بستگان و عموزادگان و عموها و دایی‌ها نیز به او تاسی نمودند و هرکجا که آب سراغ می‌کردند همان جا مقیم می‌شدند. دیگر خان‌ها نیز دست به ساختن خانه برای خود و بستگان و وابستگان زدند و حرمسراهایی برای زنان و صیغه‌هایشان بنا کردند - از آن زمان به بعد کشاورزی آن‌ها گسترش پیدا کرد و به جایی رسید که محصولات زراعی‌شان بازارهای اصفهان را مملو ساخت ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!