شناسنامه محصول
یاد شهرزاد: چهل خاطره از قصه و قصه‌گویی

یاد شهرزاد: چهل خاطره از قصه و قصه‌گویی

نویسنده: به کوشش سیدعلی کاشفی خوانساری 
ناشر: چشمه
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 72000 تومان
تعداد صفحات: 194 صفحه
شابك: 978-622-01-0953-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'یاد شهرزاد: چهل خاطره از قصه و قصه‌گویی':

کتاب حاوی چهل خاطره، یادداشت و دل‌نوشته درباره قصه‌ها، قصه‌گویی و قصه‌گویان به قلم چهل شاعر، داستان‌نویس، قصه‌گو، روزنامه‌نگار، کتابدار، مترجم، تصویرگر، هنرمند و ... است. خاطراتی که ما را به دنیای خوش کودکی می‌برد و درباره‌ی ریشه‌های فرهنگ و سنت ایران به فکر وامی‌دارد. خاطراتی ناب، صادقانه، شیرین و خواندنی که در کنار هم تصویری گویا و زیبا از تفکر، زندگی و آداب ایرانیان پیش روی می‌گذارد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

از نام‌هایی که نوشته و خاطره‌ای از آنها در کتاب آمده می‌توان به جعفر ابراهیمی شاهد، نوش‌آفرین انصاری، احترام برومند، گیتی خامنه، مصطفی رحماندوست، افسانه شعبان‌نژاد، محمدرضا شمس و ... اشاره کرد.

کتاب با نوشته‌ای از خسرو آقایاری با عنوان "ردپای باران" با این جملات آغاز می‌شود:

"کودکی‌های من در تهران گذشت؛ شهر مهربانی‌ها. تهران آن روزگار شهری بسیار صمیمی بود؛ شهری که طراوت و دوستی از درودیوارش می‌بارید، با مردمانی بسیار دوست‌داشتنی. چیزی که هنوز در خاطرم موج می‌زند و به‌ویژه این‌روزها بسیار پروبال می‌گیرد یاد مردمانی است که یک‌رنگی و اعتماد خصوصیت بارزشان بود؛ مردمی که اگرچه عوام بودند و آدم‌های کوچه‌وبازار، در همان نگاه اول حتی برای منِ خردسال به‌وضوح آشکار بود که می‌توان به‌شان دل بست و اعتماد کرد. مردمی که به‌راستی هم‌شکل و هم‌قواره‌ی مدعای‌شان بودند؛ در آن‌ها هرگز چیزی که نشانه گزافه باشد نمی‌دیدی ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!