بخريد و بخوانيد ...
عجب دنیای کوچکی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

عجب دنیای کوچکی

(Small World)
نویسنده: مارتین زوتر (Martin Suter)
ترجمه: حسین تهرانی
ناشر: مروارید
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 59000 تومان
تعداد صفحات: 297 صفحه
شابك: 978-964-191-901-8
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'عجب دنیای کوچکی':

زندگی توماس کخ ثروتمند، پسر یک کارخانه‌دار معروف، و کنراد لانگ، دوست فقیرش، از دوران کودکی همواره به‌نوعی با هم پیوند خورده است. همیشه این‌گونه بوده که هروقت توماس اراده کرده، کنراد در خدمتش بوده است. حالا هر دو شصت‌ساله هستند و حافظه‌ی کوتاه‌مدت کنراد روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود. او بعد از آن‌که ویلای مجلل خانواده‌ی کخ در یونان را بر اثر بی‌دقتی به آتش می‌کشد نزد آن خانواده برمی‌گردد و دوباره وبال گردن‌شان می‌شود. ولی الویرا سِن، مادر سالخورده‌ی تواس و حاکم بلامنازع خانواده، به هیچ قیتی حاضر نیست خاطرات گذشته زنده، شوند. به چه دلیل؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی کنراد لانگ برگشت، همه‌چیز داشت در آتش می‌سوخت. به‌جز چوب‌های داخل شومینه.

کنراد در ویلای کخ زندگی می‌کرد که در کورفو، در فاصله‌ی چهل کیلومتری شمال جزیره‌ی کرکیرا بود. ویلا از مجموعه‌ای از ساختمان‌های پلکانی تشکیل شده بود که به شکل آبشاری متشکل از اتاق‌ها و باغچه‌ها و تراس‌ها و استخرها بود و به خلیجی شنی ختم می‌شد که ساحل کوچکش فقط یا از سمت دریا قابل دسترسی یود، یا از طریق نوعی تله‌کابین که ز فراز تمام ساختمان‌ها عبور می‌کرد.

البته کنراد لانگ در خود ویلا ساکن نبود، بلکه در ساختمان سرایداری زندگی می‌کرد؛ ساختمانی کوچک با دیوارهای سنگی سرد و نمور، در سایه‌ی جنگل کوچکی از درختان کاج که مسیر ورد به ویلا را محصور کرده بود. کنراد لانگ مهمان ویلا نبود، بلکه چیزی مثل مباشر بود. در ازای دریافت غذا،محل خواب و حقوقی مشخص، وظیفه‌اش این بود که هر وقت از او خواسته شد، ویلا را برای پذیرایی از اعضای خانواده یا مهمانان آماده کند. در ضمن باید حقوق کارکنان و صورتحساب‌های تعمیرکارانی را که آن‌جا مشغول کار بودند، پرداخت می‌کرد. نمک و رطوبت به ویلا صدمه می‌زدند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!