شناسنامه محصول
دن کامیلو و پسر ناخلف
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دن کامیلو و پسر ناخلف

(Don Camillo & the Prodigal Son)
نویسنده: جووانی گوارسکی (Giovanni Guareschi)
ترجمه: مرجان رضایی
ناشر: مرکز
سال نشر: 1391 (چاپ 4)
قیمت: 38500 تومان
تعداد صفحات: 277 صفحه
شابك: 978-964-305-872-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 75 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.76 امتیاز با رای 17 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دن کامیلو و پسر ناخلف':

ماجراهای این کتاب - و دیگر داستان‌های مجموعه‌ی دن‌کامیلو - جایی در دره‌ی رود پو اتفاق می‌افتد که تنها رود مهم ایتالیاست. داستان‌ها در یک دهکده، یک "دنیای کوچک"، در دوران پس از جنگ جهانی دوم رخ می‌دهند و چون برخی از تقابل‌های اجتماعی حاد آن زمان، از قبیل تقابل کهنه و نو، یا تقابل کلیسا و ایدئولوژی چپ را تصویر می‌کردند، و نیز به دلیل طنز نیرومند داستان‌ها و سرزندگی و جذابیت شخصیت‌ها، خوانندگان بسیاری یافتند. دن‌کامیلو، کشیش دهکده، و رقیبش پپونه، شهردار چپ‌گرا، و نیز صدای مسیح که از فراز یک صلیب بزرگ در کلیسای دهکده ناظر وقایع است ارکان اصلی ماجراهای این دنیای کوچک‌اند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان "فرشته قرن سیزدهمی" با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی باسینی پیر مرد، معلوم شد در وصیتنامه‌اش نوشته: "من همه‌ی دارایی‌ام را به کشیش دهکده، دن کامیلو، واگذار می‌کنم تا صرف مطلا کردن فرشته‌ای که روی برج کلیسا است شود؛ تا وقتی از آسمانها به پایین نگاه می‌کنم، درخشش آن را ببینم و بتوانم زادگاه خود را شناسایی کنم."
فرشته بالای برج ناقوس قرار داشت و از پایین به نظر خیلی بزرگ نمی‌آمد. اما وقتی داربست زدند و بالا رفتند، متوجه شدند که تفریباً به اندازه یک آدم است و مقدار زیادی طلا برای آبکاریش لازم دارند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ارمینا مژده:  مجموعه دن کامیلو معرکه ‌اس

 سارا ايزدي:  مجموعه‌ای از داستانها که زنجیروار بهم وصل‌اند و هر کدوم هم جذابیت خاص خودشون رو دارن، در واقع ارتباط بین مذهب و سیاست رو به شکل بسیار جذابی بیان کرده.

 محسن يوسف‌پور:  کتاب بسيار سرگرم کننده بود و متني روان داشت. تمام کتاب را يک نفس خواندم. طنز زيبا و هوشمندانه اي داشت و کاملا جذاب و زيبا بود

 رضا فرين‌مهر:  خيلي جالب بود،‌ تقابل مذهب منفعت طلب و كمونيست! طنز بسيار قوي هم داشت

 فربد عالمي:  "حقيقت اينه كه بيشتر افكاري كه توي كله مردم هستند، اون قدرها هم بد نيستند، فقط به شكل بدي چيده شده‌اند. و بعضي وقتها تكون دادنشون باعث ميشه كه سر جاي درستشون بنشينن."
جملاتي از مجموعه داستانهاي كوتاه اين كتاب كه حول اختلافات عقيدتي، سياسي يك كشيش با يه بخشدار كمونيست در دهكده‌اي كوچك مي‌باشد كه حاوي نكات ظريفيست كه نويسنده در خلال مكالمات اين دو تن به رشته تحرير اورده .