شناسنامه محصول
قصر نه پنجره

قصر نه پنجره

نویسنده: آرزو شاطاهری (تصویرگر: سمانه مطلبی) 
ناشر: هوپا
سال نشر: 1395 (چاپ 2)
قیمت: 9500 تومان
تعداد صفحات: 127 صفحه
شابك: 978-600-8025-15-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قصر نه پنجره':

داستان دختر هفت ساله‌ی باهوشی به نام ساقی که موهایی فرفری دارد و مادرش حسابدار "قصر نه پنجره" است. ساقی هر روز با لیوانی پر از شیر از تپه بالا می‌رود و عصر با لیوانی خالی از شیر بازمی‌گردد.‌ همه فکر می‌کنند او صاحب قصر را می‌بیند و از راز او باخبر است اما کسی از این موضوع مطمئن نیست.

ساقی برای این‌که به تپه برود باید از راه صورتی عبور کند و این راه در کنار جالیز ممدی و قلی قرار دارد. این دو خیلی دوست دارند راز صاحب قصر را بدانند چون همه چیز در شهر "بیا و ببین" به صاحبِ مرموز قصر بازمی‌گردد. این صاحب گمنام در شهر خانه‌هایی جذاب و رویایی می‌سازد، مغازه‌ها را با اختراعات خود پر کرده است و مهم‌تر این‌که مردم خواب‌های بد خود را به دستگاه رویاخوان او تحویل می‌دهند و به جای آن رویاهای قشنگ می‌گیرند. با این وجود کسی او را ندیده است، هیچ‌کس به جز این دختر کوچولو! (برگرفته از معرفی کتاب در وب سایت کتابراه)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"این خط صورتی را می‌بینی؟ اگر سرش را بگیری و با دقت پیش بروی به جاده‌ای خواهی رسید که آن هم صورتی است. اگر توی آن جاده هم راه بیفتی و سربالایی آن تپه را بالا بروی، تپه‌ای سرسبز می‌بینی با گل‌ها و پروانه‌های رنگارنگ و دوسه‌تایی جیرجیرک که همیشه همان کنار جاده آفتاب می‌گیرند. بعد از چمنزار، ناگهان به قصر سفیدی با سقف طلایی، حوض‌های بزرگ، درخت‌های تنومند، گل‌هایی به بزرگی کاسه‌ی آبگوشت‌خوری، که البته خوش‌بو هم هستند، و نه پنجره‌ی بزرگ خواهی رسید.این قصر درست بالای تپه قرار دارد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!