بخريد و بخوانيد ...
ابر تندر (مجموعه داس مرگ - کتاب دوم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ابر تندر (مجموعه داس مرگ - کتاب دوم)

(Thunderhead)
نویسنده: نیل شوسترمن (Neal Shusterman)
ترجمه: آرزو مقدس
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1402 (چاپ 12)
قیمت: 274000 تومان
تعداد صفحات: 526 صفحه
شابك: 978-600-462-358-2
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ابر تندر (مجموعه داس مرگ - کتاب دوم)':

ابر تندر حکمران ایده‌آل یک دنیای ایده‌آل است. اما او نمی‌تواند در امور داس‌شهر دخالت کند. یک سال از زمانی که روئن به دنبال شکست خوردن در رقابت با سیترا به یک فراری تبدیل شده، می‌گذرد. در این مدت او بصورت مخفیانه زندگی کرده است. او اما در میان مردم اسم‌ورسمی به هم زده. همه در خفا از او صحبت می‌کنند که چگونه حق گروهی از داس‌های ظالم را کف دستشان گذاشته است.

همزمان سترا، که حالا به داشتن لقب داس آنستازیا مفتخر است، تلاش می‌کند تا وظیفه خود را به عنوان یک داس تازه‌کار و جوان با توجه به ارزش‌هایی که به آن پایبند هست، انجام دهد و بدعت‌های غیراخلاقی بوجود آمده در عملکرد داس‌ها را تصحیح نماید. اما او خیلی زود متوجه می‌شود که همه روش‌های او را نمی‌پسندند و همین مساله موجب به خطر افتادن زندگی‌اش شده است ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"مخملی به رنگ هلویی با حاشیه‌ی گلدوزی‌شده‌ی آبیِ روشن. داس شریف برامز، عاشق ردایش بود. با این‌که پارچه‌ی مخمل آن در ماه‌های تابستان بیش‌ازحد گرم می‌شد اما در طول شصت‌وسه سالی که مقام داسی را داشت، دیگر به آن عادت کرده بود.

تازگی‌ها دوباره ورق را برگردانده بود و سن فیزیکی‌اش را به یک بیست‌وپنج‌ساله‌ی سرحال کاهش داده بود و حالا در سومین جوانی‌اش، متوجه شده بود که اشتهایش برای خوشه‌چینی از همیشه بیشتر شده.

روال کارش همواره یکسان بود، گرچه شیوه‌هایش متفاوت بودند. فرد مورد نظرش را انتخاب می‌کرد، دست‌وپایش را می‌بست، سپس یک لالایی - یا اگر دقیق‌تر بگوییم، لالایی برامز، معروف‌ترین قطعه‌ی ساخته شده به دست پشتیبانی تاریخی خود را - برایش می‌نواخت. به‌هرحال اگر قرار باشد داس‌ها نام یک شخصیت تاریخی را برای خود انتخاب کنند، نباید آن شخصیت به‌نحوی به زندگی‌شان پیوند بخورد؟ این لالایی را با هر سازی که دم دستش بود می‌نواخت و اگر سازی نبود، فقط زمزمه‌اش می‌کرد. بعد به زندگی فرد برگزیده‌اش پایان می‌داد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!