بخريد و بخوانيد ...
قطار استانبول
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

قطار استانبول

(Stamboul Train)
نویسنده: گراهام گرین (Graham Greene)
ترجمه: غلامحسین سالمی، سهیلا فرزین‌نژاد
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1400 (چاپ 1)
قیمت: 85000 تومان  73000 تومان
تعداد صفحات: 288 صفحه
شابك: 978-600-182-698-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قطار استانبول':

داستان در قطاری اتفاق می‌افتد که از شهر آستند در بلژیک سفر خودش را به سمت استانبول در ترکیه آغاز می‌کند. نویسنده حول ماجراهای سه شخصیت اصلی داستان شبکه‌ای از شخصیت‌های ریز و درشت را به خواننده معرفی می‌کند و مجموعه‌ای از دسیسه‌های سیاسی و قتل و پشت‌هم‌اندازی را بکار می‌گیرد تا ماجرایی هیجان‌انگیز بیافریند.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"حسابدار کشتی همچنان که آخرین کارت سوار شدن به کشتی را در دست داشت، به تماشای مسافرینی پرداخت که از اسکله‌ی خیس خاکستری در بیابانی از ریل‌ها و علایم و از کنار کامیون‌های از کار افتاده‌ی لکنته و بدون استفاده می‌گذشتند. آن‌ها با یقه‌هایی بالازده و شانه‌هایی خمیده رد می‌شدند. چراغ‌های روشن روی میزها توی واگن‌های دراز در میان باران همانند تسبیحی از دانه‌های آبی‌رنگ به چشم می‌آمد. یک جرثقیل غول‌پیکر نزدیک شد و پایین آمد، صدای چرخ‌های آن لحظه‌یی چند صداهای آب را تحت‌تاثیر قرار داد، صدای آبی که از آسمان بالای سر می‌بارید، صدای آبی که بدنه‌ی کشتی را می‌شست و صدای آبی که به کنار اسکله می‌خورد. ساعت چهارونیم بعدازظهر بود.

حسابدار در حالی‌که می‌کوشید وضعیت چند ساعت پیش، عرشه‌ی خیس، بوی بخار و روغن و بوی ماهی زنده‌یی را که از بار به مشامش می‌رسید و صدای خش‌خش ابریشم سیاه لباس مستخدمه را در حال حمل لگن‌های فلزی از مغزش دور کند، با صدای بلند گفت: یک روز بهاری، خدای من! ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!