بخريد و بخوانيد ...
من و زرافه و پلی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

من و زرافه و پلی

(The Giraffe and the Pelly and Me)
نویسنده: رولد دال (Roald Dahl)
ترجمه: محبوبه نجف‌خانی
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 18)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 83 صفحه
شابك: 978-964-369-082-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 106 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'من و زرافه و پلی':

بیلی یک روز که اطراف خانه‌شان گشت می‌زند بطور اتفاقی با یک پلیکان، یک زرافه و یک میمون آشنا می‌شود که یک شرکت شیشه‌پاک‌کنی عجیب و غریب راه انداخته‌اند.
بیلی تصمیم می‌گیرد به این جمع بپیوندد و او هم در پاک کردن شیشه‌ها به آنها کمک کند. اما وقتی دوک همپشایر، پولدارترین مرد انگلستان، از آنها می‌خواهد که بروند و پنجره‌های قصرش را تمیز کنند ماجرا تازه شروع می‌شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کمی دورتر از جایی که زندگی می‌کنم، خانه‌ای چوبی و قدیمی و عجیب و غریب در کنار جاده قرار دارد.
همیشه دلم می‌خواست بروم توی آن خانه و ببینم آن‌جا چه خبر است. وقتی از پنجره توی خانه را نگاه می‌کردم، می‌دیدم که همه جا تاریک و گرد و خاک گرفته است. می‌دانستم که قبلا طبقه‌ی همکف آن ساختمان، مغازه‌ای بود، چون می‌توانستم حروف رنگ و رو رفته‌ی سر در آن را بخوانم که نوشته بود: "قنادی".
مادرم به من گفته که به مغازه شیرینی‌فروشی، قنادی هم می‌گویند و حالا هر وقت چشمم به آن مغازه می‌افتد، به خودم می‌گویم که حتما روزی شیرینی‌فروشی خوبی بوده است.
روی شیشه‌ی مغازه، کسی با رنگ سفید نوشته بود: "فروشی". یک روز صبح، متوجه شدم که کلمه‌ی فروشی پاک شده و کسی به جای آن نوشته است: "فروخته شد". آن جا ایستادم و به کلمات خیره شدم و با تمام وجود آرزو کردم که ای کاش من آن را خریده بودم. چون آن وقت می‌توانستم دوباره آن را شیرینی‌فروشی کنم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 غزل خورشيد:  كتاب من زرافه و پلي عالي بود. باورنكردني بود. تا حالا نشده بود كه من يك كتاب را يك روزه بخوانم. ممنون از كتاب هاي خوبتان

 ريحانه عارف‌نژاد:  سرگرم‌کننده بود ازش خوشم اومد.