بخريد و بخوانيد ...
لبخند ژوزفین
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

لبخند ژوزفین

(Le sourire de Joséphine)
نویسنده: کلود هلفت (Claude Helft)
ترجمه: گیتی دیهیم
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابك: 978-600-103-534-0
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'لبخند ژوزفین':

دفتر خاطرات مجموعه‌ای از یادداشت‌های شخصی کسانی است که در طول تاریخ نقشی ایفا کرده‌اند یا شاهد حوادث مهم بوده‌اند. این یادداشت‌ها و خاطرات، شامل گزارش جنگ‌ها، انقلاب‌ها، ظهور و سقوط امپراتوری‌ها و حوادث کوچک و بزرگ روزگارهای دور یا نزدیک می‌شود و خواننده‌ی خود را از نزدیک در جریان چگونگی وقوع حوادث قرار می‌دهد.

لئونتا و برادرش بوناوانتور از هنگام وقوع انقلاب فرانسه از پدر و مادر خود جدا شده‌اند. روزی لئونتا از خواب برمی‌خیزد و درمی‌یابد که برادرش را دزدیده‌اند. او در جست‌وجوی برادر به پاریس، ناپلئون و ژوزفین می‌رسد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"محلی نزدیک به آلو شرانت که به آن ورنی می‌گویند.

این یادداشت‌های روزانه‌ی من است. اگر برحسب اتفاق آن را گم کردم، از تو که آن را می‌یابی، خواهش می‌کنم لطف کنی و آن را به دست دخترعمویم، فیوردیلیس برتی، در دهکده‌ی لومیو در جزیره‌ی کرس برسانی. اسمت را پایین این صفحه بنویس و به یاد داشته باش که با این کار، خبرهای مربوط به لئونتا و بوناوانتور را به تنها فرد خانواده‌شان می‌رسانی. من، لئونتا، امروز که شانزده مه‌ی 1804 است و چهارده سال دارم، از صمیم دل از تو تشکر می‌کنم. پس این یادداشت‌ها را به محض این‌که توانستی (عجله کن!) به چاپار سریع‌السیر کرس بسپار.

دختر عموی عزیزم فیوردیلیس،

اگر این دفتر در دست توست، بدان که آدم خوبی آن را برای تو فرستاده است. از تو جدا خواهش می‌کنم که از طرف من از او تشکر کنی. این بدان معناست که چیزی مرا از ادامه‌ی این تحقیق بازداشته است. به من قول بده که به جای من آن را دنبال کنی. من تمام جزئیات را روزبه‌روز برایت می‌نویسم؛ شاید یکی از آن‌ها به دردت بخورد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!