بخريد و بخوانيد ...
رود راوی

رود راوی

نویسنده: ابوتراب خسروی 
ناشر: نیماژ
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 256 صفحه
شابك: 978-600-367-529-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رود راوی':

فرزند یکی از رهبران فرقه‌ای غیررسمی برای تحصیل پزشکی به شهر "لاهور" می‌رود تا بتواند در آینده به سایر اعضای فرقه خدمت کند اما او که راوی قصه هم هست به جای تحصیل، به فرقه‌ی مخالف می‌پیوندد. سپس به شهر خود "رونیز" برمی‌گردد و در آنجا رهبر فرقه، راوی را مامور به نگارش تاریخ فرقه می‌کند ...

این کتاب سال 1382 برنده‌ی چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی هوشنگ گلشیری شد.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"سال‌ها پیش که من رونیز دارالمفتاح را ترک می‌کردم، پدرخوانده‌ام مرا سوار وانتش کرد و از آن جاده‌ی سنگلاخ تا کنار جاده‌ی اصلی آورد و پیاده کرد. پدر چمدان چرمی لباس‌هایم را از باربند وانت پایین گذاشت و با هم کنار جاده منتظر یک اتومبیل عبوری ایستادیم.

من آن سال‌ها پسرک تازه‌بالغی بودم و هنوز نرمه‌مویی پشت لبم سبز نشده بود. آن روز پدرخوانده‌ام تقریبا چیزی نگفت. فقط گفت، سفارش‌هایی که کردم فراموش نکن. روز قبلش پدرخوانده‌ام گفته بود، ما همه رعیت‌های حضرت مفتاح هستیم ولی بی‌اذن او اجازه‌ی هیچ کاری نداریم. همین حالا هم من دارم تو را با صلاح‌دید حضرت مفتاح به لاهور می‌فرستم. فراموش نکن من یک رعیت بی‌قابلیت از رعایای دارالمفتاح بیش نیستم ولی به تو قول می‌دهم که ماه‌به‌ماه خرجی برایت حواله کنم. حتی اگر عمرم هم کفاف ندهد وصیت می‌کنم از عایدی ملک رونیز سفلی برایت خرجی بفرستند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!