بخريد و بخوانيد ...
زندگی شبیه باد است: کودکان و مفهوم زندگی

زندگی شبیه باد است: کودکان و مفهوم زندگی

(Life Is Like the Wind)
نویسنده: شونا آینز (تصویرگر: ایریس آگوچ) 
ترجمه: احمد تصویری
ناشر: مهرسا
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابك: 978-600-98594-6-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگی شبیه باد است: کودکان و مفهوم زندگی':

مرگ یک عزیز یا از دست دادن چیزی گران‌بها، برای کودک تجربه‌ای دشوار است. او در این شرایط اندوه اطرافیان را درک می‌کند و همین مسئله، کنار آمدن را برایش دشوارتر می‌کند. کودک در مواقع سختی، از رفتارهای دیگران برای مقابله با مصیبت الگوبرداری می‌کند.

بعضی از ما در مواقع بحرانی یا شرایطی پر از هیجانات ناخوشایند، از گفت‌وگو با کودک پرهیز می‌کنیم. کودک در چنین شرایطی نمی‌داند با احساساتش چه کند و به چارچوب نیاز دارد تا علاوه بر درک موقعیت، رفتار مورد انتظار را تشخیص دهد. این کتاب برای فراهم کردن چنین چارچوبی طراحی شده است؛ چارچوبی که به شما کمک می‌کند چطور درباره‌ی فقدان و اندوه با کودکان صحبت کنید.

کودکان - حتی آن‌هایی که از انواع ناتوانی رنج می‌برند - فهم و درکی دقیق دارند. آن‌ها برخلاف آنچه گاهی فکر می‌کنیم، به خوبی از دیده‌ها، شنیده‌ها، احساسات و چیزهایی که لمس می‌کنند آگاهی دارند. توضیحات ما به کودک باید اساسی، قابل دیدن، قابل لمس کردن و قابل شرح دادن باشد.

کودک به پاسخ سوال‌هایش نیاز دارد. پاسخ‌هایی که در بله یا خیر خلاصه نشوند، به او کمک می‌کند تا مفهوم فقدان را درک کند و برای نزدیک شدن به افراد مهم زندگی‌اش راهی پیدا کند. این کتاب برای پاسخ دادن به پرسش‌های هیجانی، ایده‌های ساده و موثری در اختیارتان قرار می‌دهد ... (برگرفته از "سخنی با والدین، مربیان و مراقبان کودک" در انتهای کتاب)

(مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 7 سال در نظر گرفته شده است)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!