بخريد و بخوانيد ...
در قلب اطلس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

در قلب اطلس

(Torpedoed: The True Story of the World War II Sinking of "The Children's Ship")
نویسنده: دبرا هلیگمن (Deborah Heiligman)
ترجمه: راضیه خشنود
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 169000 تومان
تعداد صفحات: 298 صفحه
شابك: 978-600-462-954-6
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'در قلب اطلس':

در بمباران بی‌وقفه‌ی ارتش آلمان و خشونت روزافزون جنگ جهانی دوم، هزاران خانواده انگلیسی تصمیم گرفتند به کمک یک طرح دولتی فرزندانشان را به جایی امن در کشورهای دیگر بفرستند. در سپتامبر 1940، کشتی مسافربری بنارس‌سیتی با صد کودک رهسپار کانادا شد. پس از آنکه کشتی‌های جنگی اسکورت از بنارس‌سیتی جدا شدند، یک زیردریایی آلمانی به کشتی حامل کودکان حمله کرد. این کتاب داستان کودکانی است که در این تراژدی بدل به قهرمان شدند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"17 سپتامبر 1940، شب‌هنگام

در میانه‌ی اقیانوس اطلس، زیردریایی آلمانی یک کشتی مسافربری را در دیدرس خود دارد. فرمانده‌ی یوبوت و خدمه‌اش کل روز در تعقیب این کشتی بوده‌اند. آن‌ها منتظر فرصت مناسب‌اند.

دویست مسافر کشتی روحشان هم خبر ندارد که زیردریایی زیر آب کمین کرده و آماده‌ی حمله به آن‌هاست. از این دویست مسافر، صد نفرشان کودک‌اند که بیشترشان با لباس‌خواب در تختشان خوابیده‌اند.

چند دقیقه قبل از ساعت ده شب، فرمانده‌ی یوبوت 48 دستور می‌دهد: اژدرها، شلیک ...

هشت روز قبل

در لندن آژیر حمله‌ی هوایی به صدا درمی‌آید. یکی دیگر از شب‌های بمباران است. گاسی گریموندِ سیزده‌ساله و خانواده‌اش دوان‌دوان به پناهگاهشان در زیرزمین خانه می‌روند. هنگامی که بمب‌ها در آسمان شب منفجر شدند و بر سر شهر فرود آمدند، گاسی همراه پدر و مادر و نه خواهر و برادرش، ترسان و لرزان دور هم کز کردند. غوغای جنگ حتی از زیرزمین هم شنیده می‌شد: زوزه‌ی زنگ خطر، انفجار بمب‌ها، بعد صدای هولناک فروریختن، سوت و جیغ‌وفریاد در شهر. زمین هم لرزید. این بار خطر از سر خانواده‌ی گریموند گذشت، اما جنگ از هر طرف محاصره‌شان کرده بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!