بخريد و بخوانيد ...
خواهرزاده‌ی جادوگر (ماجراهای نارنیا - کتاب 1)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خواهرزاده‌ی جادوگر (ماجراهای نارنیا - کتاب 1)

(The Magician's Nephew)
نویسنده: کلایو استیپلز لوئیس (C. S. Lewis)
ترجمه: پیمان اسماعیلیان
ناشر: قدیانی
سال نشر: 1400 (چاپ 6)
قیمت: 65000 تومان
تعداد صفحات: 256 صفحه
شابك: 978-964-417-849-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خواهرزاده‌ی جادوگر (ماجراهای نارنیا - کتاب 1)':

از نظر تاریخی این پنجمین کتابی است که نویسنده در مجموعه ماجراهای نارنیا نوشته و منتشر کرده است. اما از آنجا که از نظر زمانی، داستان در سال 1900 میلادی می‌گذرد و قبل از زمان داستان‌های دیگر کتاب‌های مجموعه، برخی بر این عقیده‌اند که این کتاب را باید اولین کتاب از مجموعه ماجراهای نارنیا به حساب آورد.

داستان کتاب از تابستان سال ۱۹۰۰ در لندن آغاز می‌شود. پلی به همراه دیگوری، خواهرزادهٔ دایی اندرو، با یکدیگر آشنا می‌شوند و به اتاق زیرشیروانی و مخفی دایی اندرو می‌روند. دایی اندرو با فریب پلی را وامی‌دارد که به حلقه‌ای جادویی دست بزند و پس از اینکار پلی ناپدید می‌شود. اندرو سپس به دیگوری توضیح می‌دهد که او در حال جادوگری است و حلقه‌ها اجازه سفر بین یک جهان و جهان دیگر را می‌دهند. او دیگوری را هم فریب می‌دهد تا با لمس حلقه جادویی زرد رنگ دنبال پلی برود. اندرو قبل از ناپدید شدن دیگوری دو حلقه سبزرنگ به او می‌دهد که او و پلی بتوانند با آن به این دنیا برگردند. دیگوری پس از لمس حلقه وارد دنیایی جنگلی می‌شود و پلی را پیدا می‌کند، آن‌ها متوجه می‌شوند که این جنگل یک دنیای کامل نیست و جنگلی بین دنیاها است و مانند تونلی آن‌ها را به دنیاهای دیگر می‌رساند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند قبل از بازگشت به انگلیس دنیاهای دیگری را کشف کنند. آن‌ها به یکی از تونل‌ها می‌پرند و خود را در شهری باستانی و متروک به نام چارن (زادگاه جادیس) می‌بینند ... (خلاصه داستان برگرفته از وب سایت ویکی‌پدیا است)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"این داستانی درباره ماجرایی است که در زمان‌های بسیار دور، وقتی که پدربزرگتان بچه بود، اتفاق افتاده. این داستان بسیار مهمی است، چون معلوم می‌کند که چطور تمام آن رفت و آمدهای میان دنیای ما و سرزمین نارنیا شروع شد.

در آن روزگار، آقای شرلوک هولمز، کارآگاه معروف، هنوز در خیابان بیکر زندگی می‌کرد و خانواده بستبل هنوز هم در لوبیشم رود دنبال گنج می‌گشتند. در آن روزها اگر پسر بودی، بایستی یک یقه آهاری اتون را هر روز به گردنت می‌بستی و مدرسه‌ها هم معمولا خیلی بدتر از امروز بود. ولی وضع خوراکی‌ها بهتر بود؛ همین‌طور شیرینی‌ها، ولی دربار اینکه چقدر ارزان و خوشمزه بودند حرفی نمی‌زنم، چون فقط بیخودی دهانتان آب می‌افتد. در چنین روزهایی، دختری به نام پلی پلامر در لندن زندگی می‌کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!