بخريد و بخوانيد ...
داستانک‌های نخودی (به همراه دستنامه)

داستانک‌های نخودی (به همراه دستنامه)

نویسنده: محمد هادی محمدی (تصویرگر: کیوان اکبری) 
ناشر: موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 52000 تومان
تعداد صفحات: 144 صفحه
شابك: 978-600-7112-13-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'داستانک‌های نخودی (به همراه دستنامه)':

مجموعه بیست و دو داستانک با محوریت "نخودی" یکی از شخصیت‌های داستانی سنتی قصه‌های کودکان ایران. کتاب به همراه دستنامه‌ای چهار صفحه‌ای عرضه می‌شود که در آن پدر و مادرها راهنمایی شده‌اند تا چگونه به هنگام خواندن داستان‌ها برای کودکان خود یا پس از اتمام خواندن داستان‌ها به کمک فعالیت‌هایی آنها را بیشتر با قصه‌های کتاب درگیر نمایند.

در ابتدای دستنامه آمده است: "نخودی در سیاره‌ی نخودی‌ها زندگی می‌کند. او به سبب قانون‌شکنی، مجازات و از آن‌جا اخراج می‌شود و روی سیاره‌ی زمین می‌افتد. این داستانک اول است. 21 داستانک از 22 داستانک این کتاب، شرح ماجراهایی است که برای نخودی در سیاره‌ی زمین پیش می‌آیند. او در زمین کودکان را می‌خنداند، همه دوست‌اش دارند و با او دوست می‌شوند. نخودی با طبیعت ارتباط خوبی دارد ولی بزرگ‌ترها از شلوغ‌کاری‌ها و بازیگوشی‌های او خسته می‌شوند و بیرون‌اش می‌کنند ..."

(مخاطب کتاب گروه سنی "الف" و "ب" در نظر گرفته شده است)

اولین داستانک کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"یکی بود، یکی نبود، توی گنبد کبود، یک گردونک خیلی کوچولو بود. این گردونک به اندازه‌ی هندوانه بود. گردونک هندوانه درست بالای زمین بود. در این گردونک خیلی کوچولو نخودی‌ها زندگی می‌کردند. نخودی‌ها به سختی در این گردونک جا می‌شدند. روزها که بیدار بودند و راه می‌رفتند، همه‌اش مواظب بودند که به هم‌دیگر نخورند. روزها را می‌شد طوری سر کرد. اما وای از دست شب‌ها!

وقتی نخودی‌ها می‌خواستند بخوابند، مجبور بودند دست و پای‌شان را جمع کنند تا روی گردونک جا بگیرند. بعضی وقت‌ها هم که خواب می‌دیدند، با لگد به سر و صورت هم‌دیگر می‌زدند. خلاصه زندگی در گردونک هندوانه خیلی دشوار بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!