شناسنامه محصول
فردوسی (مجموعه سی شعر)

فردوسی (مجموعه سی شعر)

نویسنده: علی‌اصغر سیدآبادی 
ناشر: شهر قلم
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 62000 تومان
تعداد صفحات: 287 صفحه
شابك: 978-600-320-813-1
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فردوسی (مجموعه سی شعر)':

مجموعه‌ی سی شعر پنجره‌ای است به دنیای پر رمز و راز شعر فارسی. هر کتاب از این مجموعه شما را به مهمانی یکی از شاعران برجسته‌ی ایران می‌برد و با روایتی جذاب و ساده از زندگی و دنیای این شاعران می‌گوید.

این کتاب که راهنمایی است برای ورود شما به دنیای شاعرانه‌ی فردوسی، سی پاره‌ی برگزیده از او را هم پیش روی شما می‌گذارد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"ماخ بااین‌که سن‌وسال زیادی داشت، از هرات تا توس را اسب دوانده بود و حالا دشت پهناور توس روبه‌رویش بود. او به دعوت ابومنصور عبدالرزاق حاکم خراسان به توس آمده بود تا در کار مهمی مشارکت کند که شاید برای خیلی‌ها مهم نبود. او سینه‌ای پر از قصه داشت، قصه‌ی سرزمین کهن ایران. کتاب‌های بیساری از روزگاران قدیم خوانده بود، کتاب‌هایی که پیدا نمی‌شدند و در ویرانی‌ها و جنگ‌ها نابود شده بودند.

ابومنصور کسانی را مامور کرده بود تا همه‌ی کتاب‌های قدیمی را جست‌وجو کنند و گرد آورند، کتاب‌هایی که از گذشته‌ی ایران سخن می‌گفتند، سخن‌هایی از روزگار نخست تا آن روزگار. کتاب‌های زیادی گرد آمده بود، اما عنوان کتاب‌هایی را نیز شنیده بودند که نایاب بودند. ابومنصور فرمان داده بود تا نام و نشان کسانی را که از گذشته‌ی ایران بسیار می‌دانستند، بنویسند. یکی از آنان ماخ بود، پیر جهان‌دیده و بادانشی که مرزبان شهر هرات بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!