شناسنامه محصول
خیام (مجموعه سی شعر)

خیام (مجموعه سی شعر)

نویسنده: علی‌اصغر سیدآبادی 
ناشر: شهر قلم
سال نشر: 1400 (چاپ 5)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 55 صفحه
شابك: 978-600-320-772-1
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خیام (مجموعه سی شعر)':

مجموعه‌ی سی شعر پنجره‌ای است به دنیای پر رمز و راز شعر فارسی. هر کتاب از این مجموعه شما را به مهمانی یکی از شاعران برجسته‌ی ایران می‌برد و با روایتی جذاب و ساده از زندگی و دنیای این شاعران می‌گوید.

این کتاب که راهنمایی است برای ورود شما به دنیای شاعرانه‌ی خیام، سی رباعی برگزیده از او را هم پیش روی شما می‌گذارد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"در دوازده‌سالگی در نیشابور به مدرسه‌ای شبانه‌روزی می‌رفتم که دیواربه‌دیوار باغ آرامگاه خیام بود. از پنجره‌ی کلاس ما بخشی از باغ پیدا بود و صدای شُرشُر آب که از منبع آبی در باغ آرامگاه خیام پایین می‌ریخت و لابه‌لای گل و گیاه آن باغ جاری می‌شد، موسیقی متن کلاس بود.

هر معلمی که سر کلاس می‌آمد با انگشت اشاره بیرون پنجره را نشانمان می‌داد و از اهمیت خیام می‌گفت. می‌گفت که راه خیام شدن از درس خواندن می‌گذرد. معلم ریاضیات از خیام ریاضی‌دان می‌گفت، معلم علوم از خیام ستاره‌شناس، حتی معلم دینی هم از خیام محدث و فقیه سخن می‌گفت، اما هر معلمی در عین ستایش خیام، از بخشی از شخصیت او نیز انتقاد می‌کرد و پرهیزمان می‌داد که اگر هم خواستیم کسی مثل خیام بشویم، این قسمتش را بی‌خیال شویم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!