بخريد و بخوانيد ...
خاطرات پسربچه‌ی شصت‌ساله (جلد دوم)

خاطرات پسربچه‌ی شصت‌ساله (جلد دوم)

نویسنده: حمید جبلی (Hamid Jebeli)
ناشر: پریان
سال نشر: 1401 (چاپ 5)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 220 صفحه
شابك: 978-622-97529-2-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خاطرات پسربچه‌ی شصت‌ساله (جلد دوم)':

جلد دوم از مجموعه داستان‌هایی به قلم بازیگر، کارگردان، صداپیشه و فیلمنامه‌نویس ایرانی که بر مبنای وقایع زندگی خودش آنها را به رشته تحریر درآورده است.

اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"هر روز صبح نیمه‌خواب بودم که پدرم کت‌وشلوار می‌پوشید و به جلو موهایش روغن می‌زد. کراواتش را جلوِ آینه درست می‌کرد، به کفش‌هایش دستمال می‌کشید و از خانه بیرون می‌رفت. یک روز قرار شد اسم مرا در مدرسه بنویسند. من مثل پدر کت‌وشلوار پوشیدم. کراوات کِشی خودم را زدم و گفتم از ادکلنش هم به من بزند. موهایم را آب و شانه کردم، بعد به جای مغازه به مدرسه‌ی اقدسیه رفتیم.

از کوچه‌ی باغ سید رد شدیم. شناسنامه‌ی من دستِ پدر بود. میدان عشرت آباد را رد کردیم. چه‌قدر دور بود. پدرم با علی یخیِ دکه‌دار سلام‌وعلیک کرد و به من گفت: "این پیرمرد وقتی من هم مدرسه می‌رفتم این‌جا بود." روی دیوار چوبی‌اش یک عکس بزرگِ سون آپ بود، خیلی سبز ولی رنگ‌ورورفته و نم‌کشیده. او قره‌قروت داشت و فوتینا و آلاسکا ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 نگين بختياري:  عالی

 ميچكا منصور:  روان و عالی

 مهدي صادق:  « ... و عزیز از من خوراکی می‌خواست. او که همه خوراکی های دنیا پیش خودش بود، شاید می‌خواست من را امتحان کند ...» حمید آقا چه کردی با ما که هر وقت به این‌جای کتاب می‌رسم، سوی چشام کم میشه و چند سطر باقیمانده رو نمیتونم تموم کنم. هر بار میگم شاید اینبار داستان برگرده، عزیز مثل همیشه چایی بریزه و هندونه قاچ کنه، آقا بزرگ یه پک به سیگارش بزنه و همه دور هم روی تخت کنار حوض آب وسط حیاط بشینن و خوش باشن، ولی ...