بخريد و بخوانيد ...
مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو

(Digital Minimalism)
نویسنده: کال نیوپورت (Cal Newport)
ترجمه: سمانه پرهیزکاری
ناشر: میلکان
سال نشر: 1400 (چاپ 7)
قیمت: 57000 تومان
تعداد صفحات: 227 صفحه
شابك: 978-622-6573-46-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو':

مینیمالیسم هنر درک‌کردن مقدار کافی از هر چیز است. مینیمالیسم دیجیتال این نگاه را به دنیای فناوری شخصی‌مان می‌برد و راه‌حل تمرکزداشتن در جهانی‌ست که روزبه‌روز آشفته‌تر می‌شود.

در این کتاب به‌هنگام و روشنگرا، نویسنده‌ی کتاب پرفروش "کار عمیق"، فلسفه‌ای را برای استفاده از فناوری معرفی می‌کند که زندگیدهای بی‌شماری را بهبود بخشیده است. نیوپورت با بررسی نمونه‌های متنوعی از زندگی‌های واقعی - از کشاورزان آمیش گرفته تا پدر و مادرهای به‌ستوه‌آمده و برنامه‌ویسان سیلیکان‌ولی - شیوه‌های متداول مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت‌کننده‌ی آن‌ها را شناسایی می‌کند. او نشان می‌دهد چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال در روابط‌شان با شبکه‌های اجتماعی بازنگری کرده و لذت‌های دنیای برون‌خط را دوباره کشف می‌کنند و از طریق دوره‌های منظم خلوت‌گزینی، ارتباط با خودِ درونی‌شان را از نو می‌سازند. بعد هم راهبردهایی را با ما در میان می‌گذارد تا بتوانیم این شیوه‌ها را در زندگی‌مان بگنجانیم و این کار را با روندی سی‌روزه به اسم "پاکسازی دیجیتال" آغاز می‌:ند که در حال حاضر به هزاران نفر کمک کرده تا کم‌تر احساس استیصال کنند و بتوانند کنترل امور را در دست بگیرند.

در واقع فناوری نه خوب است نه بد. نکته‌ی اصلی این‌جاست که از آن برای تقویت اهداف و ارزش‌هامان استفاده کنیم نه این‌که اجازه بدهیم فناوری از ما استفاده کند؛ و این کتاب راهش را به ما نشان می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!