بخريد و بخوانيد ...
مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو

(Digital Minimalism)
نویسنده: کال نیوپورت (Cal Newport)
ترجمه: سمانه پرهیزکاری
ناشر: میلکان
سال نشر: 1401 (چاپ 10)
قیمت: 88000 تومان
تعداد صفحات: 227 صفحه
شابك: 978-622-6573-46-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو':

مینیمالیسم هنر درک‌کردن مقدار کافی از هر چیز است. مینیمالیسم دیجیتال این نگاه را به دنیای فناوری شخصی‌مان می‌برد و راه‌حل تمرکزداشتن در جهانی‌ست که روزبه‌روز آشفته‌تر می‌شود.

در این کتاب به‌هنگام و روشنگرا، نویسنده‌ی کتاب پرفروش "کار عمیق"، فلسفه‌ای را برای استفاده از فناوری معرفی می‌کند که زندگیدهای بی‌شماری را بهبود بخشیده است. نیوپورت با بررسی نمونه‌های متنوعی از زندگی‌های واقعی - از کشاورزان آمیش گرفته تا پدر و مادرهای به‌ستوه‌آمده و برنامه‌ویسان سیلیکان‌ولی - شیوه‌های متداول مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت‌کننده‌ی آن‌ها را شناسایی می‌کند. او نشان می‌دهد چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال در روابط‌شان با شبکه‌های اجتماعی بازنگری کرده و لذت‌های دنیای برون‌خط را دوباره کشف می‌کنند و از طریق دوره‌های منظم خلوت‌گزینی، ارتباط با خودِ درونی‌شان را از نو می‌سازند. بعد هم راهبردهایی را با ما در میان می‌گذارد تا بتوانیم این شیوه‌ها را در زندگی‌مان بگنجانیم و این کار را با روندی سی‌روزه به اسم "پاکسازی دیجیتال" آغاز می‌:ند که در حال حاضر به هزاران نفر کمک کرده تا کم‌تر احساس استیصال کنند و بتوانند کنترل امور را در دست بگیرند.

در واقع فناوری نه خوب است نه بد. نکته‌ی اصلی این‌جاست که از آن برای تقویت اهداف و ارزش‌هامان استفاده کنیم نه این‌که اجازه بدهیم فناوری از ما استفاده کند؛ و این کتاب راهش را به ما نشان می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مینا رستم‌پور:  کتاب فلسفه‌ای را برای استفاده از فناوری معرفی می‌کند که زندگی‌های زیادی را بهبود بخشیده است. نویسنده با بررسی نمونه‌های متنوعی از زندگی‌های واقعی- از کشاورزان تا برنامه‌نویس‌ها، شیوه‌های رایج مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت‌کننده آنها را شناسایی می‌کند. او در کتابش نشان می‌دهد که چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال روابط خود را با شبکه‌های اجتماعی بازنگری می‌کنند و لذت‌های خارج از دنیای دیجیتال را از نو کشف می‌کنند. در نهایت نیوپورت در مینیمالیسم دیجیتال، راهبردهایی را به ما معرفی می‌کند که بتوانیم آنها را در زندگی روزمره‌مان بگنجانیم. او از ما می‌خواهد این راهبردها را که پاکسازی دیجیتال نام دارند در سی‌ روز در زندگی عملی کنیم تا بتوانیم کنترل امورمان را دوباره به دست بگیریم....

 سارا كاوياني:  جالب بود خیلی بدرد میخوره

 سيدمهدي خديشي:  این کتاب کمک میکنه راحت هر بار اضافی‌ای رو تشخیص بدی و نذاری ناخودآگاهت پر از افکار و بار‌های اضافی باشه یا هرچیز رو به غیر از دنیای دیجیتال بهتر و مثبت استفاده کنی