بخريد و بخوانيد ...
توهم آگاهی: چرا هیچ‌گاه در اندیشیدن تنها نیستم؟
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

توهم آگاهی: چرا هیچ‌گاه در اندیشیدن تنها نیستم؟

(The Knowledge Illusion: Why We Never Think Alone)
نویسنده: استیو اسلومن، فیلیپ فرنباخ (Steven Sloman, Philip Fernbach)
ترجمه: مینا تربتی، محسن فشی
ناشر: کوله‌پشتی
سال نشر: 1401 (چاپ 7)
قیمت: 125000 تومان
تعداد صفحات: 326 صفحه
شابك: 978-600-461-066-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'توهم آگاهی: چرا هیچ‌گاه در اندیشیدن تنها نیستم؟':

همه ما با این توهم زندگی می‌کنیم که بیشتر از آنچه حقیقت دارد، می‌دانیم. انسان‌ها جوامع و فناوری‌های بسیار پیچیده‌ای را به‌وجود آورده‌اند. اما بیشتر ما حتی نمی‌دانیم یک قلم یا یک توالت‌فرنگی چطور کار می‌کند؟ با وجود درک اندکمان، چگونه این‌همه دستاورد داشته‌ایم؟

ذهن انسان هم می‌تواند جلوه‌ای درخشان داشته باشد و هم اسف‌بار. ما نهادهای دموکراتیک خلق کرده‌ایم، روی ماه ایستاده‌ایم و نوم خود را توالی داده‌ایم. بااین‌حال هرکدام از ما گاهی اوقات افرادی غیرمنطقی، مستعد خطا و بیشتر اوقات حتی نادان هستیم.

بسیاری از ما بخش قابل‌توجهی از زندگی خود را به‌عمد در توهم به‌سر می‌بریم. توهمات می‌توانند ما را به انجام کارهایی ترغیب کنند که در شرایط عادی انجام نمی‌دهیم. آیا این کار اشتباه است؟ آیا واقعا باید توهمات خود را به حداقل برسانیم؟ شما با اجتناب از توهم، از آنچه می‌دانید و نمی‌دانید آگاه خواهید شد و این درنهایت می‌تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ساناز خیاطی:  کتاب بسیار جالبیه … بعد از خوندن می‌فهمیم چقد چیزهای پیش‌پا‌افتاده‌یی رو نمیدونیم! و کلن مثال‌هایی داره که در عین پیشرفت بشر در زمینه‌های مختلف اعم از علم و تکنولوژی و غیره هنوز بسیار ناآگاهانه دست به کارهایی میزنه که ازش بعیده ...