بخريد و بخوانيد ...
سعدی (مجموعه سی شعر)

سعدی (مجموعه سی شعر)

نویسنده: مریم محمدخانی 
ناشر: شهر قلم
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 105 صفحه
شابك: 978-600-320-842-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سعدی (مجموعه سی شعر)':

مجموعه‌ی سی شعر پنجره‌ای است به دنیای پر رمز و راز شعر فارسی. هر کتاب از این مجموعه شما را به مهمانی یکی از شاعران برجسته‌ی ایران می‌برد و با روایتی جذاب و ساده از زندگی و دنیای این شاعران می‌گوید.

این کتاب که راهنمایی است برای ورود شما به دنیای شاعرانه‌ی سعدی، سی غزل برگزیده از او را هم پیش روی شما می‌گذارد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"اسم "شیراز" را که می‌شنوی، یاد چه می‌افتی؟ یاد تخت‌جمشید؟ یاد باغ ارم و سروهای بلندش؟ یاد حافظ و شعر؟ یاد مسجد نصیرالملک و بازی نور؟ راستش، من اول از همه یاد یک باغ می‌افتم که از میانش جویی می‌گذرد، جویی با کاشی‌های آبی‌رنگ که دوروبرش پر از گلدان‌های گل است. اگر کنار این جوی را بگیری، پیش بروی و پله‌ها را رد کنی، به مقبره‌ای می‌رسی که دور آن پنجره‌های کوچکی آسمان را قاب گرفته‌اند. روی درودیوارش پر از کاشی است. روی کاشی‌ها پر از شعر است، پر از غزل. یک طرف نوشته: "به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ..." طرف دیگر نوشته است: "الا ای که بر خاک ما بگذری ...".

راستش من اسم شیراز را که می‌شنوم، اول از همه یاد سعدی می‌افتم. شاعری که خیلی‌ها می‌گویند شاعر عشق و زندگی است، مثل خود شیراز، زادگاه این شاعر. خودت را آماده کن تا یک‌نفس نام و نشان کامل او را بخوانی: "ابومحمد مشرف‌الدین مصلح بن عبدالله بن مشرف سعدی شیرازی". ما برای این‌که نفسمان از این نام و نشان طولانی نگیرد، این شاعر معروف ایران را "سعدی" صدا می‌زنیم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!